Автоматична зброя, набої й гранати – результат роботи харківських кінологів за тиждень - НГУ

Кінологи 5-ї Слобожанської бригади продовжують нести свою важливу та відповідальну службу з запобігання протизаконним спробам ввезення на територію Харкова зброї та боєприпасів.

І якщо будні дні минулого тижня виявились відносно спокійними в цьому сенсі, то починаючи з п’ятниці та протягом вихідних робота кінологічних пар була вкрай зосередженою та напруженою.

«Зазвичай правопорушники намагаються саме наприкінці тижня зосередитись на спробах нелегального ввезення вибухівки, зброї та наркотиків», – розповідає начальник кінологічної служби бригади.

За його словами, це пов’язано зі збільшенням потоку автівок через блокпости, коли у четвер – п’ятницю збільшується потік з Харкова, а наприкінці вихідних – у Харків. 

«Вочевидь, правопорушники сподіваються на те, що кінологи та наші вихованці втратять пильність через втому, але це вкрай ганебна думка через незнання правил організації нашої служби та можливостей наших собак», – зазначає офіцер.

Так, три випадки провезення вибухонебезпечних предметів та зброї були попереджені у п’ятницю – 23 листопада.

О 12:00 на блок-пості, що розташований на трасі Харків-Зміїв мобільною кінологічною групою  було зупинено транспортний засіб Hyundai Santa Fe під керуванням чоловіка 1968 р.н. Під час огляду автівки кінологом зі службовим собакою Мальта в салоні було виявлено 30 патронів калібру 7,62.

О 14:40 на тому ж блокпості під час спроби в’їхати у Харків було зупинено вантажівку КрАЗ 255 під керуванням чоловіка 1989 р.н. Під час огляду транспортного засобу кінологом зі службовим собакою Мальта в кабіні водія було виявлено автомат АК-74 1982 року випуску.

А о 15:20 на блок-пості на півночі Харкова під час фільтраційних заходів, мобільною кінологічною групою  було зупинено автомобіль ВАЗ 2106 під керуванням чоловіка 2000 р.н. Під час огляду транспортного засобу кінологом зі службовим собакою Amorek в салоні було виявлено: 412 патронів калібру 5,45, гранати РГД та Ф1, два універсальних запали системи Віцені та А. А. Беднякова.

В усіх трьох випадках на місце події була викликана слідчо-оперативна група Національної поліції України. Правопорушники затримані, проти них порушено кримінальні справи за ст. 263 ККУ.

У п’ятницю, 24 листопада, о 14:50 на блок-пості на вʼїзді в м. Харків зі сторони міста Зміїв під час  фільтраційних заходів мобільною кінологічною групою 5-ї Слобожанської бригади був зупинений транспортний засіб ГАЗ 32213. Під час огляду мікроавтобуса кінологом зі службовим собакою Delta в салоні автомобіля в особистих речах пасажира 1984 р.н. було виявлено 3 гранати М67, 3 гранати Ф1, два універсальних запали та 5 набоїв калібру 7,62.

Правопорушника затримали представники Національної поліції України, порушено кримінальну справу за ст. 263 ККУ.

Ще три спроби протиправного провезення зброї та вибухівки у наше місто сталися наприкінці тижня на блок-пості на трасі Чугуїв-Харків.

Під час перевірки автівки ВАЗ 2107 під керуванням чоловіка 1995 р.н. кінологом зі службовим собакою Бігі в салоні було виявлено: одну граната Ф1, один універсальний запал, 30 патронів калібру 5,45 та один – калібру 7,62. Окрім того, правопорушник намагався провезти запчастина від рушниці невідомого походження.

Під час перевірки автомобіля Nissan Tirrana під керуванням чоловіка 1988 р.н. кінологом зі службовим собакою Мальта в салоні було виявлено 55 гранатометних пострілів, які являють собою осколкову гранату, дві гранати – Ф1 та М67.

А під час догляду автівки  Nissan Navara під керуванням чоловіка 1983 р.н. кінологом зі службовим собакою Мальта в салоні автомобіля було виявлено підривач ДТМ-75 42-М.

«В усіх зазначених випадках також на місце були викликані слідчо-оперативні групи Національної поліції України, складені відповідні документи з фіксуванням правопорушень за ст. 263 Кримінального кодексу України – незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами. Термін позбавлення волі – від 3 до 7 років – правопорушникам визначить суд», – резюмував начальник кінологічної служби 5-ї Слобожанської бригади НГУ.

Відділення інформації і комунікації Східного ТУ

Перейти до вмісту