Історія гвардійського піхотинця: від строковика у Гостомелі до артилериста під Бахмутом - НГУ
Це гроза і страх для ворогів, наш артилерист з позивним Красивий. Він любить посилати окупантам сюрпризи у найбільш несподівані моменти. Зараз працює на бахмутському напрямку.
На початку повномасштабного вторгнення російських військ цей артилерист був ще строковиком у своїй Бригаді. Після боїв під Києвом, Красивий наважився підписати контракт та вирушив на схід України.
Під час оборони Києва молодий артилерист лише тільки починав опановувати всі особливості свого фаху на практиці. Набутий досвід став йому в нагоді вже на Донеччині.
І це його історія.
— Моє бойове хрещення було в Гостомелі. Наше завдання було відпрацювати по посадковій смузі в районі аеропорту «Антонов» для того, щоб не дати ворогу успішно висаджувати свій десант. Потім були різні завдання. Ми знищували російські колони, які йшли на Київ майже парадним маршем, наносили удари по скупченнях ворога. Тоді роботи було багато, працювали 24 години на добу та не давали ворогу розслабитись.
Під час оборони Києва молодий артилерист лише тільки починав опановувати всі особливості свого фаху на практиці. Набутий досвід став йому в нагоді вже на Донеччині.
— Зараз, на Бахмутському напрямку, мені насправді набагато простіше, бо я вже знаю, як реалізовувати свої навички в різних ситуаціях. Хочеться, звичайно, більше боєприпасів, бо цілей вистачає. Але зате ми навчилися працювати дуже точно та на ураження. Це відрізняє нашу роботу від ворога, вони можуть просто вистрілювали сотні боєприпасів у поле або ліс, а в ціль так і не влучити.
Максимально ефективно знищувати ворога нашим артилеристам допомагає аеророзвідка. За допомогою БПЛА розвідники ідентифікують цілі та корегують вогонь.
— Зовсім нещодавно знищили російський мінометний розрахунок. Особисто мені подобається те, що гарно взаємодіють розвідка і штаб. Дрони знаходять цілі, штаб дуже швидко їх обробляє й остання справа за нами. З такою звʼязкою можна швидко вражати цілі. Ворога ми реально дратуємо, дуже часто вони намагаються нас подавити. Але сусідні підрозділи нам допомагають і ворожа артилерія замовкає на певний час.
Недарма такі бойові дії називають «війною артилерії». Я думаю, саме та сторона, яка володіє артилерійською перевагою та має висококваліфікованих фахівців, займатиме більш вигідне становище по всій лінії фронту. Хоч у ворога більше заліза — у нас на противагу є відданість цілі, справі та дух наших воїнів.
Працювати тут доводиться вдень і вночі, бо я сам розумію, як нашим піхотинцям несолодко. Наше завдання максимально зробити їхнє життя трохи легшим. Саме це мене і мотивує. Що своїми діями ти можеш і врятувати життя наших хлопцям, і нанести максимальну шкоду ворогу в той момент, коли він не буде на це чекати.
Група інформації та комунікації Бригади швидкого реагування “Рубіж”
Перейти до вмісту