Інструктори Нацгвардії провели тренінг з тактичної медицини на полі бою для журналістів (ВІДЕО) - НГУ

Вибухи, дим, звуки пострілів і фізичне навантаження. Це лише частина спеціальних ефектів, котрі використали військові медики Національної гвардії України для того, щоб занурити учасників тренінгу з тактичної медицини в умови, що максимально наближені до бойових.

Учасниками спеціального тренінгу були українські журналісти, котрі не лише дізнавалися, як Нацгвардія навчає бійців перед виїздом у райони ведення бойових дій, але й самі отримали нагоду набути навички першої домедичної допомоги.

Ворог здатний завдавати повітряних ударів у будь-який куточок України, а отже знати й вміти головні правила зупинки масивної кровотечі чи правила евакуації – це необхідне вміння сьогодні. Постійні тренування збільшують шанси того, що в критичний момент ви зробите все так, як потрібно.

“Перше – це швидкість, а друге – це м’язова пам’ять. Коли ти отримуєш поранення, це стан шоку і дезорієнтація, тому ти робитимеш те, що робив багато разів, – підкреслює військовий та інструктор Національної гвардії України Станіслав. – Це мають бути дії, доведені до автоматизму”.

Важливим елементом такого навчання став спеціальний стрес-тест, котрий інструктори підготували для учасників. Він спрямований на те, щоб створити фізичну і психологічну напругу й в умовах такої напруги відпрацьовувати необхідні навички.

“Ми намагаємося максимально вибити їх із колії, з якогось нормального оточення, спокійного, для того, щоб вони зрозуміли, що в бойових умовах може бути ще гірше. Ніхто не застрахований від панічної атаки чи ступору, коли він не знатиме, що робити і як це робити. Такі стрес-тести ми робимо для всіх військовослужбовців, які збираються виїжджати в зону проведення бойових дій. Щоб вони у бойових умовах могли легше сприймати ось таку стресову ситуацію і могли вправно працювати та надавати допомогу, адже буквально лічені секунди інколи можуть врятувати життя людині”, – пояснює інструкторка з бойової підготовки за напрямком тактична медицина 2 Галицької бригади НГУ Юлія Мірчук.

Більше про те, як журналісти навчалися надавати першу медичну допомогу на полі бою дивіться у матеріалах, де автори є водночас учасниками події.

Група інформації і комунікації Західного ТУ

Перейти до вмісту