Ігор Клименко вручив нацгвардійцям 116 орденів та медалей - НГУ

Сьогодні, 8 лютого, у Міністерстві внутрішніх справ України відбулося вручення державних нагород військовослужбовцям Національної гвардії. Загалом, відповідно до Указу Президента України, за виконання службового обов’язку в умовах, пов’язаних із ризиком для життя під час заходів із забезпечення національної безпеки та оборони, відсічі та стримування збройної агресії рф, орденами та медалями нагороджено 116 військовослужбовців.

Вручав державні нагороди міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко.

«Ми продовжуємо нашу боротьбу з підступним та сильним ворогом. Держава витрачає на це дуже великий ресурс. Деякі області зруйновані майже повністю, розбита наша критична інфраструктура. Але, на жаль, наші військовослужбовці кладуть на терези перемоги найдорожче – своє життя й здоров’я. Це відбивається на країні та на наших рідних», – зауважив на початку церемонії очільник відомства.

У цьому контексті він зазначив, що у залі є мама одного з нагороджених військовослужбовців – Неля Григорівна. Один її син загинув у квітні, а другий – воює досі та отримав сьогодні нагороду.

Серед нагороджених звитяжців значна частина ще перебуває у процесі лікування та реабілітації або нещодавно повернулися у свої підрозділи, щойно відновивши здоров’я. Тому голова МВС побажав усім, хто дістав поранення, швидшого одужання і повернення у стрій.

«Ми чекаємо вас у наших підрозділах, бо ваші досвід, сміливість та харизма важливі для всієї системи МВС і Національної гвардії зокрема, де наразі триває комплектування штурмових бригад. Їхнім кулаком та кістяком мають стати досвідчені й обстріляні, сміливі бійці. Свій досвід слід передавати поколінню патріотів, які зараз долучаються до лав Національної гвардії, Нацполіції, Держприкордонслужби. Ми всі разом готуємося до подальших бойових звершень», – підкреслив міністр.

Нагороджені на заході герої-нацгвардійці підтримують рішення про створення штурмових підрозділів, що є зараз на їхню думку доволі вчасним процесом. Зокрема, за підтримку формування «Гвардії наступу» висловився і нагороджений сьогодні орденом «За мужність» ІІ-го ступеня капітан Артем Клименко – командир 2-ї бойової групи спеціального призначення окремого загону спецпризначення Північного Київського ТУ НГУ.

На бойовому рахунку офіцера та його групи участь у Київській оборонній операції у 2022 році, успішне виконання завдань на Ізюмському напрямку і загалом на Харківщині. Нацгвардійці, ризикуючи життям, проводячи розвідку, виявляли ворожі позиції, знищували легку бронетехніку та танки, захоплюючи в полон живу силу агресора. Потім їхня звитяга примножилася штурмовими діями у промзоні Сєвєродонецька.

Насамкінець церемонії Ігор Клименко подякував кожному воїну за службу.

«Завдяки вам наша країна на полі бою тримає удар», – наголосив він.

Перейти до вмісту