Харківські студенти зібрали гуманітарний вантаж для гвардійців - НГУ

Більше 400 кг вантажу: гвардійці отримали не лише допомогу, а й частинку душі мешканців Житомира та студентів факультету аудіовізуальних мистецтв Харківської державної академії культури.

Військовослужбовці Національної гвардії України та студенти Харківської державної академії культури познайомилися у 2014 році, коли росія окупувала Крим та частину Донбасу.
 
За ці вісім років було багато спільних проектів, частина випускників Академії навіть стали прес-офіцерами Нацгвардії.
Кінець лютого 2022 року змусив багатьох молодих людей покинути Харків, який перебував під постійними авіа та артилерійськими обстрілами. Але навіть роз’їхавшись по всій Україні, студенти та викладачі факультету аудіовізуальних мистецтв не могли і не хотіли забувати про своїх друзів – гвардійців. Так почалася ця історія.
«Незалежно від того, де знаходяться викладачі та студенти, ми підтримуємо постійний зв’язок, проводимо онлайн-заняття. І під час одного з них Назар Мудрий – майбутній телережисер – розповів про те, що, перебуваючи у Житомирі, разом із волонтерами міста збирає допомогу захисникам України. Звичайно, ми одразу зв’язалися з командуванням НГУ і почали дізнаватися,яка допомога потрібна гвардійцям», – розповідає декан факультету, доктор наук Наталія Рябуха.
Збирати допомогу вирішили для хлопців, які за мобілізацією поповнили лави Національної гвардії України і несуть службу на території всієї Харківської області. Ідею Назара підтримали та розвинули небайдужі мешканці та організації Житомира: Руслан Пантелейчук, Світлана Сухомлін, Артем Сохацький, Андрій Панченко, Антон Береза, Марія Олівсон, Олег Олівсон, Агентство регіонального розвитку Житомирської області, Гончаренко центр у Житомирі, Волонтерський штаб Житомира.
«Разом з Русланом Пантелейчуком ми створили телеграм канал волонтерського штабу Житомира для закриття запитів по нашому місту та області. Як тільки ситуація у Житомирі стабілізувалася, ми одразу почали передавати допомогу по своїй Україні, – розповідає Назар Мудрий, – Отримавши запит від гвардійців Харківщини, нам знадобилося 10 днів щоб зібрати все необхідне, а саме: рації, розгрузки, спальні мішки, продуктові та промислові набори, одяг, ліки, засоби індивідуальної гігієни та інше. Житомиряни висловлюють велику вдячність нашим воїнам за незламну оборону суверенітету України! Хлопці, ви найкращі! Житомир з вами!».
Вся допомога була відразу передана до одного з підрозділів Харкова, який очолює Олександр. Чоловікові за 55 років, за плечима він має досвід служби у ЗСУ 2014 року. Незважаючи на отриману тоді серйозну контузію, Олександр у перші дні повномасштабної війни прийшов добровольцем у Національну гвардію.
«Для мене, як і для хлопців, з якими ми разом боронимо незалежність України, важливо, що разом з нами оці дівчата та юнаки – студенти, школярі, люди з різних куточків нашої країни. Це переконливо доводити, що ми єдині у своїй боротьбі, а тому перемога обов’язково буде нашою!», – ділитися враженнями офіцер.
Нещодавно, підрозділ, яким керує Олександр, отримав ще один подарунок – автомобіль. Кошти на нього збирала родина та друзі офіцера, які ж і забезпечили доставку позашляховика в Україну.
«Я пишаюся своїм батьком. Він для мене взірець та приклад по життю, – розповідає син офіцера Микола, – Безумовно, ані я, ані наша родина, ані друзі батька не могли залишитися осторонь. З перших днів війни ми намагаємось підтримувати і батька, і його побратимів не лише морально, бо завдяки цим чоловікам наша родина стала ширшою та могутнішою!».
Ліки та смаколики, засоби гігієни, карімати та натільна білизна, прапори України, генератор та багато чого іншого додали харків’яни до вантажу, що був отриманий від волонтерів Житомира. А від командування підрозділу НГУ, яким керує Олександр, була передана частина біноклів, що минулого тижня надіслала з Кіпру родина харківської телезірки Юлії Старосельскої (Безрукавої).
«Ми маємо дуже міцний тил, ми знаємо, кого ми захищаємо та заради кого ми боремось! І я запевняю всіх, хто нас підтримує – Національна гвардія України непереможна та міцно стоїть на захисті українців!», – резюмував Олександр.
Перейти до вмісту