Харківські гвардійці долають «Найдовший у світі марафон»: у спорті та на полі бою - НГУ

Забіг вдячності та підтримки героїв, які понад 9 років захищають, рятують, лікують, волонтерять і всі разом наближають Перемогу України, пройшов у місті-герої Харків. Гвардійці 5-ї Слобожанської бригади долали його задля тих, кому ми завдячуємо життям наших дітей, рідних, друзів та побратимів.

У неділю, 29 жовтня, 100 військовослужбовців 5-ї Слобожанської бригади взяли участь в благодійному марафоні, який ще у 2021 році започаткувала «Нова пошта».

Як зазначається на сайті організаторів, два роки тому 55 000 людей приєдналися до «Марафону, який ніхто не хоче бігти» від «Нової пошти». Забіг, покликаний нагадати світові про російську агресію проти України, підтримали у 60 країнах: від Австралії до Великої Британії, від США до Туреччини, від Норвегії до антарктичної станції «Академік Вернадський».

24 лютого 2022 року розпочався новий етап марафону за життя та свободу. Марафону, який Україна долає понад 9 років. Найдовшого у світі марафону – адже так довго, як Україна бореться за власну свободу, не триває жоден спортивний забіг.

«Ми хочемо подякувати та підтримати захисників, лікарів, рятувальників, волонтерів. Усіх сильних та витривалих марафонців, які не зупиняються ні на мить заради кожного з нас», – йдеться у заяві організаторів.

Нагадаємо, гвардійці, навіть попри всі труднощі служби, вже неодноразово брали участь в аналогічних акціях. Три, п’ять, десять бійців у вільний від служби час завжди виявляли бажання та знаходили можливість долучитись до спортивних заходів, спрямованих на підтримку побратимів та суспільства. Цими ж вихідними на старт вийшли 100 гвардійців, кожен з яких подолав свою власну дистанцію.

«В мене було бажання заявити від нашої бригади на цей спортивний захід 100 військовослужбовців, але я розумів що це буде складно зробити, адже обов’язки служби для хлопців ніхто не скасовував. Тому спочатку ми домовилися з організаторами про участь 30 бійців, але ціль і бажання все-таки заявити 100 військовослужбовців мене не залишали», – розповідає начальник фізичної підготовки й спорту бригади на позивний Гиря.

В цілому в найдовшому у світі марафоні від 5-ї Слобожанської бригади взяли участь 100 гвардійців, кожен з яких долав довільну для себе дистанцію – п’ять або десять кілометрів.

Слід додати, що кожен учасник отримав стартовий номер із фактом про війну в Україні та місцем для імені героя або героїв, яким особисто він бажав присвятити свій забіг: близькій або незнайомій людині, своєму батальйону, 5-й Слобожанській бригаді, волонтерам, колективу рятувальників або медиків.

Також до стартового пакета входили листівки зі світлинами Костянтина та Влади Ліберових — українських фотографів, чиї роботи з місць бойових дій увійшли до рейтингу Top 100 Photos of 2022 by Time.

І, безумовно, всі без виключення фінішери отримали від організаторів медаль, розроблену дизайнером Юрком Гуцуляком.

Одна сторона цієї медалі присвячена всім, хто, ризикуючи власним життям, наближає перемогу України; друга — динамічна та візуалізує рух марафонця, який не зупиняється на своєму шляху, як і Україна.

«Чи є для нас головним Перемога? Якщо говорити про спортивний захід, то безумовно – ні, адже ми беремо участь задля того, щоб показати в першу чергу вдячність кожного військовослужбовця 5-ї Слобожанської бригади волонтерам, харків’янам, родинам, друзям, які нас підтримують, допомагають нам та очікують нас з Перемогою на полі бою! Ми й надалі плануємо брати участь в аналогічних спортивних заходах ще й тому, що вони підвищують рівень нашої фізичної підготовки та згуртовують колектив, націлюють його на нашу спільну Перемогу!», – резюмує офіцер Гиря.

Відділення інформації і комунікації Східного ТУ

Перейти до вмісту