Гвардійці провели «Урок мужності» для школярів - НГУ

На запрошення освітян чернігівські гвардійці завітали до однієї зі шкіл міста, аби провести для учнів «Урок мужності». Військовослужбовці розповіли дітям про особливості несення служби в лавах Національної гвардії України та продемонстрували дітям військове спорядження.

Під час заходу інструктори з бойової підготовки показали учням основні прийоми надання домедичної допомоги та розповіли їм про військову амуніцію, яку малеча мала змогу приміряти на собі. Діти, проявляючи неабиякий інтерес, ставили питання про вагу бронежилетів, міцність касок та на скільки треба бути сильним аби стати захисником України.

«Нинішні школярі тримають руку на пульсі, вони вже знають, що таке броня, каски, турнікети. Адже у кожної дитини зараз хтось із рідних служить в Збройних силах України. Це і радує, і засмучує… З одного боку, ти радієш, що українські школярі турбуються про майбутнє України, а з іншого – розумієш, що ця війна забирає у них безтурботне дитинство», – поділився своїми думками інструктор Дмитро.

Такі заняття не лише долають розрив між військовим і цивільним секторами, а й відіграють вирішальну роль у вихованні почуття патріотизму та стійкості серед молоді. Завдяки такому молодому поколінню, нас очікує світле та об’єднане майбутнє України.

Будову автомата, спорядження, основи тактичної медицини, стрільбу з автомата та пістолета в лазерному тирі також відпрацювали нацгвардійці Закарпаття з учнями місцевого фахового коледжу мистецтв. Інструктори показали і розповіли дітям, для чого і як найефективніше використовується зброя, чому її обов’язково треба чистити та дали спробувати самостійно це зробити.

«Це навчальний автомат. Він не бойовий і ніколи не зможе вистрілити. Тому ніякої небезпеки не несе. Однак на цьому екземплярі як раз і відпрацьовуються первинні навички поводження зі зброєю. Також ми показали різні види спорядження: шоломи, бронежилети. Я дещо здивований тим, що найбільшу зацікавленість серед учнів коледжу мистецтв, до зброї та спорядження виявили дівчата. Можливо, вони бачать у цьому теж щось від мистецтва, можливо, їх зацікавив контраст між чимось високим – музикою і скульптурою, і чимось земним і важким – війною і захистом Батьківщини. У будь-якому разі, мені було легко їм пояснювати все, а вони, мені здається, швидко все запам’ятали», – поділився думками нацгвардієць Віктор.

Окрім зброї та засобів особистого захисту дітям продемонстрували й розповіли про основи тактичної медицини. На полі бою, під обстрілом, надважливо знати та вміти надати собі першу домедичну допомогу. Ці навички можуть знадобитись і в мирному житті у будь-який момент. Тому вихованців коледжу навчили користуватись турнікетами та бандажами.

«Все це дуже цікаво і незвично. У мене є знайомі, які зараз служать в армії, тому я прийшла на це заняття. Хотілося якось відчути й бути дотичною до теми оборони країни. Мені сподобалось. Особливо корисним для мене був саме тренінг з домедичної підготовки. Адже вміння швидко та правильно зупинити кровотечу можуть знадобитись будь-де. Ну і стрільби в лазерному тирі теж були цікаві», – розповіла учениця коледжу Надя.

Завершальним етапом заняття стала стрільба в мультимедійному тирі. Дітям дали показали, як працює лазерна зброя, і вони практикувались на інтерактивному мішеневому полі вражати цілі. Це заняття стало не першим, яке провели нацгвардійці для дітей Закарпаття. Подібні заходи у закладах освіти відбуваються регулярно.

За матеріалами військових частин

Перейти до вмісту