У тілі маленького Владислава Степанюка комбінована шийна конструкція, яка стабілізує шию. Йому ще не було року, коли лікарі поставили діагноз – сколіоз. Протягом 10 років хлопчик проходив консервативне лікування (носив корсети, займався фізичною культурою тощо), завдяки цьому хвороба не прогресувала, поки хлопчик не почав інтенсивно рости.
Його історія – одна з дванадцяти у рамках благодійного проєкту «12 Друзів Охматдиту», який має на меті підтримати дитячу лікарню. Це спільна робота благодійного фонду «Охматдиту» з митцем Русланом Мінжинським. За задумом будуть виготовлені 12 фігурок «Бравого котика» («Brave cat»), дизайн яких придумають самі дітки.
![](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2024/02/10-11.jpg)
![](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2024/02/9-14.jpg)
Один зі співавторів фігури «Бравого котика» художник Дмитро Войтович розповів, що спочатку це був образ військового, потім з’явилися вушка і він трансформувався у котика.
Як розповіли організатори проєкту, вони залучають зіркових амбасадорів: українських артистів, журналістів, спортсменів, благодійників. Відома людина разом дитиною, яка постраждала від війни або має якусь ваду, малюють авторський макет «Бравого котика». Далі ці фігури будуть продавати, а усі кошти спрямують на потреби «Охматдиту».
Владислав мріяв познайомитися з футболістом, тому долучитися до проєкту запросили бійця медичної роти «Буревій» НГУ, відомого ексфутболіста «Динамо» (Київ) та збірної України Владислава Ващука. Військовий допоміг придумати та намалювати макет майбутньої фігурки в образі футболіста. А після завершення роботи відповів на запитання юного уболівальника.
![](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2024/02/11-3.jpg)
![](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2024/02/2-43.jpg)
«Владиславу було цікаво більше дізнатися про мою кар’єру гравця: скільки років і в яких командах я грав, як починав. Питав у мене за моїх дітей, чим вони займаються. Ще якісь питання забув, то я запропонував йому написати мені згодом у соціальні мережі, – поділився деталями розмови Ващук, а згодом додав: Дуже хочеться, щоб він якнайшвидше одужав».
Хлопчик цікавиться математикою, географією та історією, але перш за все – футболом, попри свою хворобу Влад не лишив улюблене хобі.
![](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2024/02/5-29.jpg)
![](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2024/02/1-48.jpg)
«Йому подобаються дуже Шевченко, Мессі… Футбол – це його захоплення з дуже-дуже маленького віку. Навіть зараз після операції він набивав м’яч, разом із татом вечір завжди закінчується іграми. Зрозуміло, що це маленький м’ячик у домашніх умовах, але він не покинув гру. Повноцінно займатися футболом, на жаль, він не зможе, тому що ця конструкція може зламатися», – із сумом розповіла мама маленького фаната Віталіна Гергелижиу.
Проєкт «12 Друзів Охматдиту» все ще набирає оберти, Владислав Степанюк – третій пацієнт лікарні, який взяв у ньому участь. Далі організатори створюватимуть ще більше різноманітних артоб’єктів, які виставлять на благодійному аукціоні.
Відділення інформації та комунікації Північного Київського ТУ