Гвардійські медики провели з військовослужбовцями триденний інтенсивний курс з домедичної підготовки - НГУ

Військові медики-інструктори батальйону оперативного призначення імені героя України генерал-майора Сергія Кульчицького Олександр Корнійчук разом з Віктором Плотніковим провели черговий тренінг з тактичної медицини для військовослужбовців одного з підрозділів Національної гвардії України.

Протягом трьох днів фахівці тренували гвардійців за відповідними алгоритмами дій в умовах бойових зіткнень, а саме у червоній та жовтій зонах. Військовослужбовці накладали турнікети на «поранені» кінцівки, вивчили послідовність дій під час огляду постраждалого, самостійно тампонувати рани, проводили серцево-легеневу реанімацію та відпрацювали евакуацію поранених побратимів з умовного поля бою.

«Майже усі вправи, які ми відпрацювали протягом нашого тренінгу стосувались ситуацій, що виникають під час бойових дій. Я завжди говорю, для того, щоб вміти якісно та швидко надавати першу домедичну допомогу постраждалому необхідно постійно тренуватися. Це як зі стрільбою: чим більше ти працюєш зі зброєю, тим впевненіше себе почуваєш на полі бою. Так само і з медициною, знання простих речей можуть врятувати життя», – зазначив Олександр Корнійчук.

За словами Віктора, під час бойових зіткнень найнебезпечнішими видами поранень для військових є: поранення, що викликають сильні кровотечі, проникаючі поранення грудної клітини та внутрішніх органів. Саме тому важливо не тільки вміти надавати собі першу домедичну допомогу, але й робити це швидко та якісно.

«За ці декілька днів я отримав багато нової інформації, яку ще треба проаналізувати та засвоїти. Хоча я вже не перший раз беру участь у таких заняттях, я був здивований, коли дізнався про варіанти допомоги постраждалому на полі бою лише з підручних матеріалів», – зазначив учасник тренінгу.

Відділення інформації та комунікації Північного Київського ТУ

Перейти до вмісту