Операція «Біноклі», або як бійці оборони Харкова отримали сучасну оптику - НГУ

200 біноклів кратністю 10х50 та 10х42 на суму майже 35 тисяч євро передали мешканці з Кіпру, Голландії та Польщі до Харкова для бійців Східного територіального управління Національної гвардії України, Національної академії НГУ та Поліції Харківської області.

Проїхавши майже половину Європи за рахунок польських волонтерів, на кордонах з Україною таку потрібну для військових оптику підхопили волонтери “Харків з тобою” та “HelpArmy”. Саме завдяки справжнім друзям гвардійців величезний мікроавтобус доставив біноклі до Харкова в цілості та безпеці.

Ініціаторами допомоги бійцям Національної гвардії України стала відома харків’янка Юлія Старосельська. Багато хто пам’ятає її, як Юлію Безрукаву – обличчя першої в Україні незалежної та недержавної телекомпанії «Тоніс-Центр». Зірка харківського телебачення і сьогодні успішно займається журналістикою, але на Кіпрі, де Юлія веде свої популярні телевізійні та радіопрограми.

Але в умовах війни, яку розв’язала проти України росія, Юля разом зі своїм чоловіком – теж відомим у Харкові бізнесменом – Євгеном Старосельським – миттєво прийшли на допомогу гвардійцям, які захищають Харків.

Ми попросили Юлію розповісти про те, що підштовхнуло її до такого кроку.

Якщо чесно, розповідати особливо нічого – багато хто сьогодні робить. І роблять значно більше! Але… хлопці із Національної гвардії попросили.
Йшов четвертий день війни. Ми, як і багато хто, перебували в стані шоку, помирали від почуття провини й намагалися примиритися з синдромом того, хто вижив. Я зателефонувала Дімі – давньому приятелю та колезі, який давно товаришує з гвардійцями. У відповідь «прилетів» дружній «пендель»: «Досить лити сльози та розмазувати соплі. Ми тут гаразд. Хочеш допомогти – потрібні біноклі! Біноклі потрібні були якісні, професійні та у великій кількості! У нас на Кіпрі такого добра не було
, – згадує Юлія.

Потім підключилися інші волонтери Даниїл Старосельський (з Голландії) та Володимир Дімітрів (Польща). Вони розпочали пошук потрібних моделей та доступних постачальників. Оптику шукали по всій Європі, у результаті знайшли у Німеччині та Польщі, і забрали все, що було.

Хлопці вели переговори та домовлялися про спеціальну ціну для України та можливості гуртового постачання, перевіряли наявність кожної моделі на складі та не давали розслабитися – ані їм, ані нам – адже поки «діти» видобували біноклі, «батьки» – тобто ми – оббивали пороги й шукали гроші, щоб їх оплатити. У підсумку — першу та основну партію (200 штук) сплатила одна прекрасна людина, як виявилося — родом з Харкова, яка нині живе далеко від України, але продовжує допомагати нашим людям звідти! Друга партія супербіноклів вже теж на шляху до України – за що величезне спасибі нашому другу Павел Мунтян. Як бачимо, колишніх харків’ян чи колишніх українців не буває. Ми можемо жити у різних країнах, але серцем ми з вами! Слава Україні!”, – говорить Юлія.

Гвардійці дякують сім’ї Старосельських та всім, хто збирав кошти, закуповував та переправляв оптику для бійців Національної гвардії України!
Слід сказати, що надісланих 200 біноклів вистачило, щоби закрити потреби й військовослужбовців харківських частин НГУ, Національної академії НГУ, Поліції Харківської області, і навіть частина біноклів була передана нашим побратимам у два батальйони територіальної оборони Харківщини.

Відділення інформації і комунікації Східного ТУ

Перейти до вмісту