Гвардійці знищили близько 300 окупантів, 3 склади з боєприпасами та десятки одиниць техніки ворога - НГУ

Підрозділи Національної гвардії України на всіх рубежах та напрямках ведення бойових дій протягом минулого тижня знешкодили близько 300 окупантів російських військ, техніку, озброєння та склади з боєприпасами.

Про це, в четвер, під час брифінгу в Military Media Centre, розповів заступник директора Департаменту планування застосування Головного управління НГУ полковник Микола Уршалович.

«За минулий тиждень підрозділами оперативного призначення Національної гвардії знешкоджено понад 80 окупантів, з них 42 – безповоротні; знищено бойову броньовану та автомобільну техніку, артилерійські системи та міномети», – сказав він.

За словами Миколи Уршаловича, артилерійські підрозділи Нацгвардії протягом тижня забезпечили вогневу підтримку підрозділів Сил оборони та знешкодили понад 170 осіб противника, з яких 51 – безповоротній. Крім цього артилеристи Нацгвардії знищили ворожий склад з боєприпасами, 5 одиниць автомобільної техніки та 5 артилерійських систем.

Також протягом минулого тижня активно працювали по знищенню загарбників розвідники Національної гвардії України, які виявили 371 ворожу ціль, частину з яких у взаємодії з підрозділами Збройних сил України було знищено. А гвардійські спецпризначенці на Лиманському та Донецькому напрямках перетворили в «хороших» близько 25 «освободітєлєй», а також знищили 4 ворожі танки та один спеціальний автомобіль.

За словами Миколи Уршаловича групи аеророзвідки 27 Печерської бригади на Лиманському, Донецькому та Запорізькому напрямках виявили та знищили 14 танків, одну САУ, 7 бойових броньованих машини та одну одиницю автомобільної техніки.

Авіація Національної гвардії України за тиждень здійснила 16 бойових вильотів для вогневого ураження противника. У результаті було знищено близько 25 загарбників, два склади з боєприпасами, уражено взводний опорний пункт та три бліндажі з особовим складом противника.

«Підрозділи безпілотної авіації на Запорізькому та Херсонському напрямках здійснили 21 виліт для виконання завдань розвідки, за підсумками яких було виявлено: два танки, одну САУ, одну гармату, 7 бойових броньованих машин, 11 одиниць автомобільної техніки та надано координати для їх вогневого ураження», – розповів він.

За словами полковника Миколи Уршаловича прикладом злагодженої роботи підрозділів Нацгвардії та Збройних сил України є знищення російської важкої вогнеметної системи залпового вогню ТОС-1А «Солнцепьок» на Запорізькому напрямку 9 червня 2023 року.

«Бійці аеророзвідки гаубичного артилерійського дивізіону 3 бригади оперативного призначення «Спартан» виявили ворожий ТОС-1А «Солнцепьок» та скорегували по ньому вогонь артилерії 47-ої окремої механізованої бригади «Магура», – підкреслив він.

Підрозділи Національної гвардії у важких боях на різних ділянках фронту завдають загарбнику численних втрат, позбавляючи армію агресора наступального потенціалу, при цьому продовжують виконувати визначені оперативні та бойові завдання у складі угруповань військ Сил оборони.

Пресслужба НГУ

Перейти до вмісту