Гвардійці тренують загальновійськовий резерв на Харківщині - НГУ

Військовослужбовці Національної гвардії України провели тренування загальновійськового резерву на Харківщині. Його мета – реагування на раптові зміни в тактичній ситуації.

Бійці підрозділу резерву максимально швидко прибувають у район виконання завдань за сигналом. Важливо не допустити передчасного розкриття його дій противником. Підрозділ пересувається приховано, використовує особливості місцевості. Розвідку ситуації з повітря здійснює оператор дрона. Люди мають своєчасно дізнатися про можливі перешкоди: ворог може бути вже на наших позиціях або влаштувати засідку на шляху резерву.

“Такі тренування у нас декілька разів на тиждень. Нас готують таким чином, щоб ми розуміли, куди ми прибуваємо та що маємо робити”, — поділився Юрій. Він щойно прибув на вогневу точку та повідомив про це командиру.

“Ми – кулеметний розрахунок. Наш сектор — визначений відрізок траси. У разі потреби здійснюємо вогневу підтримку наших підрозділів, відсікаємо ворога”, – розповів Євген. Його напарник Дмитро додав: “Ми прибуваємо із певним запасом боєприпасів, тому маємо можливість протриматися до підходу допомоги. До речі, працюємо болгарською версією кулемета Калашникова. Працює без відмов, а ще він має дещо вдосконалений ствол. “Апарат” настільки ж надійний, що і його прототип”.

До резерву входять досвідчені військовослужбовці, витривалі та треновані. Багато з них брали участь в інтенсивних боях на різних напрямках.

“Повернувся, так би мовити, до того, з чого починав. Знов обороняю харківський напрямок. У мене за плечима служба строковцем у бригаді “Спартан”, брав участь у боях на куп’янському та бахмутському напрямку. А зараз на контракті у 5 Слобожанській бригаді”, – розповів мешканець Чернівців з позивним Румун.

Кожне таке тренування завершується аналізом помилок, моделюванням можливих ускладнень вході висування.

Загальновійськовий резерв – працює як своєрідна “пожежна” команда. Його призначення – максимально швидко посилити підрозділи, які перебувають на позиціях в обороні. Резервний підрозділ висувається у район виконання завдань у разі прориву піхоти та автомобільної техніки противника, — підсумовує офіцер Східного територіального управління Національної гвардії України Олександр. Він додає, що резерв може бути використаний також, якщо ворог наніс масоване вогневе ураження по позиціях, і є потреба терміново замінити собою поранених та загиблих побратимів. Лінія оборони повинна мати якомога більший запас міцності та пластичності, аби повноцінно відіграти свою роль.

Цього разу відбулося тренування резерву, до складу якого входять саме військовослужбовці 5 Слобожанської бригади. Але подібні зведені підрозділи є також в інших військових формуваннях, які стоять на захисті Харкова та області.

Відділення інформації та комунікації Східного територіального управління Національної гвардії України

Перейти до вмісту