Гвардійці привітали школярів з Днем захисту дітей - НГУ

Кінологи, кухарі та медики Національної гвардії України разом з шеф-кухарем та суддею кулінарного шоу «МастерШеф» створили для дітей військовослужбовців та школярів навчального закладу Деснянського району Києва тематичне свято до Дня захисту дітей.

Гвардійці показали юним волонтерам, як надавати першу медичну допомогу собі та іншим. Вони вчилися «запускати серце» та накладати джут навіть на зірковому гостеві;

«Давай швидше, я стікаю кров‘ю, притискай міцніше», – вигукував Ектор Хіменес-Браво, тренуючись з дітьми. Бо як розповіли інструктори з тактичної медицина – зупиняти кровотечу слід максимально швидко.

Кінологи продемонстрували навченість своїх службових собак виконувати команди та знаходила речі, які заховали діти.

А наприкінці всі вони пообідали разом із захисниками України в польових умовах. «Смачно, чудова гречка!», – дав оцінку військовим колегам майстер-шеф.

«Гадаю, що День захисту дітей вкотре нагадує, яким не простим є дитинство українських дітей останні 8 років. Я впевнена, що у майбутньому багато дітей переосмислять роль захисників, лікарів та волонтерів у своєму житті і будуть вдячні їм», – сказала донька військовослужбовця Нацгвардії Ангеліна.

Варто зазначити, що столичні школярі спільно з представниками відділу цивільно-військового співробітництва Національної гвардії України у 2016 році започаткували акцію «З Надією у серці» з метою збору гуманітарної допомоги для незахищених верств населення Донецької та Луганської областей.

«У перший місяць повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України гвардійці провели для наших дітей-волонтерів навчання з радіохімічного та біологічного захисту, тактичної медицини. Ми любимо навчатися, тому нам завжди мало, і сьогоднішній захід та ближче знайомство з військовими, як завжди надихає наших дітей, адже, вони відчувають сильний зв’язок з тим, що зараз відбувається: усі вони волонтери, плетуть сітки для військовослужбовців, збирають гуманітарну допомогу», – розповіла Мар’яна Майорова, завідувач сектору освітньої інформації та промоції Управління освіти Деснянського району міста Києва.

Речник командувача Національної гвардії України полковник Руслан Музичук, запевнив, що такі дружні зустрічі формують щирі стосунки військових та дітей, знайомлять дітей з реальним життям тих, хто їх захищає.

«Діти – це велика частина нашого суспільства, це наше майбутнє і вони хочуть бути корисними воїнам та брати участь у подіях сьогодення. Війна безпосередньо стосується наших дітей, тому нам хочеться показувати їм військове життя зсередини. Ми пишаємося тим, як українські діти поводять себе у реаліях війни. Ми впевнені, що наші непрості часи сформують сильне покоління, яке зробить нашу країну більш успішною», – зазначив він.

За його словами, упродовж перших днів війни гвардійці допомогли евакуювати людей з району бойових дій та з прифронтових населених пунктів. Після чого, по всій території України, військові частини Нацгвардії почали брати під опіку заклади, куди направляють дітей-переселенців.

Пресслужба НГУ
Фото Руслана Андрусіва
Відео Сергія Шведюка та Анастасії Салашної

Перейти до вмісту