«Головна порада для новобранця – якщо у вас є час чомусь навчитися у військовій справі, вивчайте все можливе» – нацгвардієць Костянтин - НГУ

Костянтин, військовослужбовець 34 Херсонського полку НГУ, з початку повномасштабного вторгнення допомагав відновлювати водні мережі Миколаєва, а тепер разом з побратимами стримує ворога на херсонському напрямку. За час військової служби боєць вже вдруге потрапив до лікарні, де проходить відновлення після отриманої під час бойових дій акубаротравми (контузія).

До повномасштабної військової агресії рф проти України чоловік працював на приватному підприємстві зі встановлення водопровідних та теплових мереж. Разом з колегами підключали до води і тепла різні об’єкти від звичайного будинку до магазинів, ресторанів, навчальних закладів. Коли в місто прийшли загарбники, його професія виявилась дуже затребуваною. Багато водопровідних та теплових мереж були пошкоджені внаслідок обстрілів з боку військ рф.

 

«Люди потребували нашої допомоги. Ми не могли залишити їх в біді. Тому перший рік повномасштабного вторгнення лагодили водопровідні й теплові мережі. Часто робили це безкоштовно, адже хотіли допомогти людям, які опинилися в біді», – ділиться спогадами Костянтин.

 

Коли Сили оборони звільнили Херсон, в місті Миколаїв стало спокійніше. Тому, у 2023 році Костянтин вирішив мобілізуватися до війська. Потрапив до 34 Херсонського полку НГУ. В підрозділі пощастило зустріти багато своїх знайомих з Миколаєва, які теж там служили.

 

На той час підрозділ знаходився в Херсоні. Майже одразу нацгвардієць став на посаду гранатометника. Потім пройшов КМБ. Пізніше потрапив до Великобританії, де покращив знання про різні гранатометні системи. Досконало ж вивчали РПГ-7, який був закріплений за ним по штату.

 

Дійсно військовим Костянтин відчув себе лише під час першого бойового виходу.

«Нас готували, інструктували, однак ми все одно не знали як себе поводити. Але показали себе більш ніж достойно. У нас стояло завдання зайняти бойові позиції та тримати оборону до наступної зміни. Через деякий час почала працювати артилерія противника і ми організовано відійшли на безпечні позиції та відповідним чином обладнали їх. Із завданням впоралися», – розповідає нацгвардієць.

 

Найбільшою небезпекою на позиціях воїн називає ворожі дрони і артилерію. За його словами, по одному українському воїну зі сторони ворога може працювати 2-3 гранатомети. FPV-дрони також можуть працювати по кілька штук на одного бійця. І від них дуже важко заховатися. Але це основна навичка, яку слід набути.

«Дуже складно і боляче, коли гине бойовий побратим. Вийшло так, що особисто був присутній двічі під час загибелі наших хлопців. Але слід подякувати командуванню, що кожен поранений евакуюється в першу чергу дуже швидко. На це йде багато сил, але ми справляємося. Через це хлопцям надають своєчасну допомогу», – ділиться Костянтин.

 

Гвардієць твердо впевнений, що кожен повинен зробити свій вклад, щоб країна досягла перемоги у цій війні. Кожен, хто може тримати в руках зброю, повинен мобілізуватися і захищати країну. Воїн радить йти в армію і одразу починати вчитися у старших товаришів усім особливостям сучасної війни.

«Головна порада для новобранця – якщо у вас є час чомусь навчитися у військовій справі, вивчайте все можливе. Під час бойових дій воно не стане на заваді. Так, є багато зайвої інформації, але вчити треба усе і по максимуму. Простіше відкинути непотрібне, ніж не зуміти використати необхідне через необізнаність», – дає пораду нацгвардієць.

 

Чоловік сумує за дружиною, яка зараз знаходиться за кордоном в безпеці. Але жінка приїжджає до нього, щоб провести разом відпустку. Разом вони мріють про час, коли в країні настане мир. Після Перемоги гвардієць планує повернутися в Миколаїв, щоб розвиватися у своїй цивільній професії, в якій він вже більше 10 років.

 

Група інформації та комунікації Південного Одеського ТУ

 

Перейти до вмісту