«Хочеш вижити – копай!». Боєць Нацгвардії про правила виживання у Серебрянському лісі, найбільший страх воїнів і те, як змінилася війна сьогодні (ВІДЕО) - НГУ

Василь Ленко – військовослужбовець чернівецького підрозділу Національної гвардії України. Понад пів року гвардієць з побратимами воював на одній з найгарячіших ділянок фронту – Серебрянському лісі на Луганщині.

Василь розповідає, що позиції, котрі обороняють гвардійці в лісі, фактично вже знаходяться на відкритій місцевості. Серебрянський ліс російські війська штурмують з кінця літа 2022 року. За цей час колишній ліс перетворився на поле, подекуди з обгорілими лисими стовбурами, котре завалене поламаними деревами й переоране ворожими снарядами і КАБами.

Така зміна ландшафту ускладнює роботу для наших воїнів, адже ворожі безпілотники окупантів постійно нависають у небі, ведуть розвідку та коригують артилерію. Натомість їхні fpv-дрони залітають у найменші щілини й убезпечитися від них є проблематично. 

За словами гвардійця найголовніше правило, що дозволяє гвардійцям стільки часу надійно утримувати позиції у Серебрянському лісі звучить просто і зрозуміло для кожного: «Хочеш вижити – копай! Будеш копати – виживеш!».

«Чим глибше, тим краще. Там не глина, там пісок і він осипається. В 2023 році при штурмі, нас було четверо чоловік на спостережному пункті і почався штурм. Снаряд впав прямо за бруствером», – пояснює гвардієць.   

Детальніше про правила виживання у Серебрянському лісі, тактику ворога і як їй протидіють наші захисники дивіться у сюжеті Суспільне Чернівці:

Перейти до вмісту