“Гідні нащадки козаків”: на Київщині відбувся II етап військово-патріотичної гри “Джура” - НГУ

Допомогу в організації та проведенні змагань надали військовослужбовці однієї з військових частин Національної гвардії України, що на Київщині. Досвідчені у військовій справі гвардійці виступили у ролі суддів з декількох дисциплін. Київський інститут НГУ також долучився до патріотичного виховання молоді.

Джурами в Україні називалися діти козаків та молоді вихованці. Вони ходили з козаками у походи, ба навіть брали участь у боях. Тож протягом змагань юнаки та юначки мали випробувати себе на міцність. Діти демонстрували якість виконання стройових елементів, навички з тактичної медицини, розмінування території, перетягування линви, долали смугу перешкод,  а також змагалися у знанні історії козацтва. Метою гри є військово-спортивне і національно-патріотичне виховання української молоді. Команди, або так звані рої, змагалися всього у дев’яти різних дисциплінах.

«Хочу висловити слова подяки Білогородській сільській раді за організацію заходу та можливість долучитися до патріотичного виховання нашої молоді. Учасникам хочу побажати успіхів та наснаги в сьогоднішніх змаганнях», – зазначив т.в.о. начальника Київського інституту НГУ, полковник Андрій Мартинюк.

Військовослужбовці Київського інституту НГУ були суддями на змаганнях. До участі у проведенні заходу також були залучені курсанти Інституту, які розповідали правила змагань, стежили за правильним виконанням завдань. Крім того, бойовий медик НГУ поділився з дітьми практичними порадами з надання домедичної допомоги, які можуть врятувати своє життя та життя оточуючих.

Гра видалася цікавою і насиченою, учасники залишилися задоволеними змаганнями на свіжому повітрі, спілкуванням з військовими та можливістю показати свої знання і вміння. Команди що зайняли перше та друге місце, рій “Вишенські слідопити” та рій “Гарт” Старинського ліцею, пройшли в наступний – районний етап змагань.

“Ви, діти, майбутнє нашої країни. Ви є наступними президентами, міністрами, керівниками. А наше покоління повинно закінчити цю війну і ми її обов’язково закінчимо перемогою!” – сказав командир військової частини НГУ полковник Андрій Вісханов.

Доречно сказати, що “Джура” проводиться на загальнонаціональному рівні з 2009 року. Це не просто гра, а постійна навчально-виховна робота впродовж року, спільна робота учнів, педагогів, батьків, представників влади, а також військовослужбовців Національної гвардії України та інших військових формувань, які щорічно долучаються до організації та проведення змагань на різних рівнях.

За матеріалами військових частин та служби інформації та комунікації КІНГУ

Перейти до вмісту