Герої зі сталі. Гвардієць розповів про захист Маріуполя - НГУ

Владислав родом з Херсонщини та прийшов на службу в Національну гвардію України два роки тому.

Минулого року хлопець поїхав у свою першу ротацію в район проведення операції Об’єднаних сил на Донеччині. Коли до українських берегів вже підходили російські ворожі кораблі, 24 лютого Владислав був на черговій ротації поблизу Маріуполя. В селищі Піонерське, де на той час знаходився військовий. На підсилення підрозділу прибув екіпаж БТР.

28 лютого, близько 5-ї години ранку, спільними силами гвардійці відбили спробу нападу російської армії на населений пункт, знищивши при цьому більше півсотні живої сили противника. Після успішного виконання завдання їх група перейшла на іншу позицію у самому місті Маріуполі.

Вже за кілька днів, 9 березня, під час ракетного обстрілу житлового кварталу міста гвардійці евакуювали мирних людей на територію «Азовсталі», аби врятувати їх від російських обстрілів. Того ж дня Владислав вступив у вуличний бій з російськими військовими та особисто в ближньому бою знищив більше десятка окупантів.

Впродовж наступних двох тижнів група Владислава кілька разів змінювала дислокацію, оскільки росіяни вели хаотичний вогонь по інфраструктурі Маріуполя. Наприкінці березня, під час чергового обстрілу, артилерійський снаряд прилетів у будівлю, в якій перебували військові і цивільні.

«Спочатку я відчув, як «прилетіло». Були зруйновані стіни, когось поранило. Ми почали виводити звідти цивільних людей, евакуювати до бункерів, а потім – розбирати завали та діставати поранених», – розповідає Владислав. Йому поранило руку, але болю спочатку майже не відчував, оскільки потрібно було допомогти іншим. 

“Я хочу, щоб в моїй країні, в моєму домі був мир. І ми зробимо усе для того, аби люди жили без страху у вільній, незалежній державі», – відзначає гвардієць.

За проявлену мужність під час виконання бойових завдань Указом Президента України Владислава нагороджено медаллю «За військову службу Україні».

Перейти до вмісту