Фельдшер Національної академії НГУ проводить тренінги із домедичної допомоги в умовах бойових дій - НГУ
Фельдшер медичної частини, головний сержант з позивним ДОК проводить заняття з тактичної медицини для офіцерів та військовослужбовців контрактної служби Академії Нацгвардії.
Головний сержант ДОК показав, як надавати першу домедичну допомогу під час поранень у ході ведення бойових дій. Зокрема, зупиняти масивні кровотечі, відрізняти масивну кровотечу від немасивної, розпізнавати ознаки масивних кровотеч. Захисники вчились зупиняти кровотечі на кінцівках за допомогою різних видів турнікетів типу CAT або SOFT, гемостатику (для тампонації ран).
За словами фельдшера, такі знання намагаються надати всім захисникам, адже вони повинні вміти надати допомогу як собі, так і своєму побратиму. Саме системні знання дозволять правильно й алгоритмічно надавати домедичну допомогу пораненим.
«Після таких занять всі військовослужбовці вмітимуть накладати турнікети, навіть якщо в них його немає. Ми їх вчимо альтернативі, тобто заміні турнікету будь-якими підручними засобами, які будуть ефективними. Це допоможе військовослужбовцям зберегти своє або життя свого побратима. Загалом на полі бою гине більша частина людей від неправильного надання домедичної допомоги», – зауважив головний сержант ДОК.
Упродовж заняття кожен військовослужбовець практично виконав кожну дію та маніпуляцію. Під час тренувань бійці ставили запитання, дискутували та покращували свої знання.
«Якщо і не собі, то, можливо, комусь зможу допомогти у разі небезпеки, адже володіти такими знаннями вкрай необхідно. Кожна людина має знати, як допомогти постраждалому до моменту, коли буде надана висококваліфікована допомога», – зазначає один з військовослужбовців.
Перейти до вмісту