Фахівці кінологи провели майстер-клас для черкаських нацгвардійців - НГУ

Протягом двох днів кінологи центру спеціального призначення НГУ “Омега” та Микола Ярошевський проводили тренінг для військовослужбовців кінологічної служби однієї з черкаських військових частин  Національної гвардії України.

Темою тренінгу став напрямок підготовки собак-детекторів, які можуть відшукувати приховані запахи, а саме: зброю, вибухові пристрої, боєприпаси. Такий семінар від провідних кінологів спецпідрозділу “Омега” та Миколи Ярошевського для нацгвардійців Черкас є важливим етапом у розвитку цієї служби. Дані заняття є актуальними в умовах сьогодення, коли існує загроза терористичних актів, незаконне поширення зброї та вибухових пристроїв.

Плани начальника кінологічної служби Андрія Алексєєва націлені на виховання майбутніх собак-детекторів, отримання ліцензії та виконання службово-бойових завдань на високому рівні. Такі плани свідчать про уважне ставлення до професійного розвитку та якості праці військових кінологів.

Під час майстер-класу Микола Ярошевський зазначив:

“Для виховання майбутніх собак-детекторів придбання запахозамінників є необхідним, оскільки вони дозволяють чотирилапим вихованцям вчитися розпізнавати цільові запахи та пов’язувати їх з конкретними командами чи реакціями. Це сприяє формуванню певних умовних рефлексів у собаки й поліпшує її здатність до пошуку та виявлення прихованих запахів.”

Крім того, начальник кінологічної служби частини має на меті створення кінологічних пар. На його думку – це є важливим аспектом роботи кінологічної служби. Під час цього процесу відбувається підбір потенційної відповідності собаки та кінолога, а також спільне навчання та формування робочих вмінь та технік спільного виконання завдань. Створення кінологічних пар дозволяє досягнути більш ефективної та згуртованої роботи, забезпечуючи максимальну сумісність між кінологом та собакою.

Також кінологи спецпідрозділу на чолі із Миколою провели додаткові показові заняття з навичок послуху та захисту, котрі є невіддільною частиною професійного навчання службових собак.

Одним із найприємніших моментів семінару – став подарунок молодих цуценят, яких з перших хвилин зустрічі полюбили черкаські нацгвардійці-кінологи.

Подібні заходи дозволяють кінологам обмінюватися досвідом та знаннями, тренувати навички та покращувати роботу своїх підопічних.

Перейти до вмісту