Гвардійська улюблениця малінуа Жасмін: про особливості породи, навчання й тренування бельгійської вівчарки - НГУ

Жасмін – кмітлива, енергійна та активна бельгійська вівчарка малінуа. Трохи більше року тому вона малим та допитливим цуценям з’явилася в одному з підрозділів Нацгвардії. Собаку подарували гвардійцям волонтери, аби несла службу та допомагала бійцям боротися з ворогами й злочинцями, забезпечувати правопорядок на вулицях міста.

Як розповідає наставник Жасмін старший дресирувальник кінологічного взводу Владислав Шолохов, його чотирилапа напарниця за час перебування у військовій частині не лише виросла та зміцніла фізично, а й здобула необхідні для повноцінної служби у війську навички та стала справжнім службовим собакою. Спеціалізація Жасмін – пошук вибухових речовин.

«Наша Жасмін – собака надзвичайно здібна, розумна й легко піддається дресируванню, — говорить Владислав. – Їй цікаво навчатися новому, вона напрочуд активна, енергійна, під час тренувань схоплює все «на льоту» й засвоює нові навички дуже швидко. Це обумовлено як її генетичними даними, так і особистісним набором якостей. Собаки породи малінуа витривалі фізично, кмітливі, легкі у сприйманні навчального матеріалу. Якщо правильно виховувати таку собаку з дитинства, то з неї виросте вірний і добрий друг, сильний захисник. А конкретно Жасмін — ще й дуже доброзичлива, весела, працьовита. Коли ж потрібно виконати поставлене завдання – ставиться до цього серйозно, відповідально й робить усе на «відмінно»».

Владислав взявся за виховання Жасмін близько року тому, після того, як, бувши солдатом строкової служби, підписав контракт та став професійним військовим. Розповідає, що вирішив пов’язати життя з армійською службою після початку повномасштабного вторгнення.

«Служив строкову службу в кінологічному взводі. Дуже люблю тварин, подобається працювати з собаками, навчати їх. А ще тому, що твій собака – це не лише твій напарник та вихованець, а й вірний, відданий друг на довгі роки. А під час війни, для найшвидшої нашої перемоги, хочеться та потрібно бути якомога більш корисним і якісно робити те, що вмієш найкраще, – ділиться хлопець. – Тому разом зі своїм службовим собакою виконуємо поставлені завдання. У нас з Жасмін повне взаєморозуміння як під час тренувань, так і безпосередньо на службі, і у вільний час, який любимо проводити разом. Вона надійна, відповідальна, їй подобаються веселі ігри, в яких потрібно щось шукати. А ще – дуже уважна, по жестах та міміці вона здатна вловити найменші зміни в моєму самопочутті. Загалом – після важкого дня дуже підіймає настрій, хоча й вимагає, через природну надмірну активність, постійного руху та щоденних фізичних навантажень».

Владислав розповідає, що малінуа – володарка такого ж сильного характеру, як і її тіло. Це чудовий охоронець, назавжди відданий своєму власникові. Бельгійська вівчарка може приймати рішення самостійно, але при цьому важливо приділяти їй багато уваги та показувати свою любов.

«Якщо собака буде почувати себе непотрібною, то виросте агресивною та злою на людей, — стверджує кінолог. — У деяких випадках з “недолюблених” вихованців виростають боязкі та залякані пси. Тому потрібно правильно виховувати собаку та приділяти їй належну увагу. І варто пам’ятати – ця порода, з впевненим, безстрашним характером, створена для роботи та розумових навантажень. У війську вони є незамінними для виявлення мін, вибухових речовин і вибухонебезпечних предметів, наркотичних та хімічних речовин, в якості рятувальників на завалах та під час пошуку людей».

Після пройдених курсів з освоєння й закріплення необхідних службовому собаці умінь та навичок малінуа приступила до безпосереднього виконання поставлених службових завдань.

Нині Владислав з Жасмін охороняють громадський порядок у місті постійної дислокації. У складі гвардійського патруля пильнують правопорушників і запобігають злочинам у вечірній та нічний час доби. Там Жасмін сповна проявляє на практиці здобуті під час навчань та щоденних тренувань навички, чим значно покращує якість виконання службових завдань та є значною підтримкою, підмогою й повноцінною бойовою одиницею у підрозділі.

Група інформації і комунікації Західного ТУ

Перейти до вмісту