Ефективно нищать ворога: артилеристи бригади «Спартан» працюють на запорізькому напрямку (ВІДЕО) - НГУ

Армія росіян майже щодня намагається штурмувати українські позиції і для підтримки нашої піхоти незамінною залишається артилерія. Так, на запорізькому напрямку працюють і артилеристи бригади «Спартан».

Один з артилерійських розрахунків нищить окупантів з гаубиці Д-30, її поважний вік компенсується професійністю особового складу, завдяки чому на їх рахунку не одна знищена ціль.

«Працюємо на гаубиці Д-30, це ще радянська гармата, але намагаємось її цінити та дбати про неї, бо іншої, на жаль, поки немає. Працюємо дуже плідно, як показує практика», – зазначає командир артилерійського взводу на позивний Артист.

Артилерійський розрахунок готовий до роботи 24 години на добу, завжди перебуває на чергуванні та при команді «До бою» протягом хвилини вже знаходиться біля гармати.

«Старшому на позиції приходять координати цілі, завдяки яким я вираховую установку гармати, передаю навіднику, який вже безпосередньо наводиться і за командою «Вогонь» відбувається постріл», – додає Артист.

Командир взводу ділиться, що не обмежуються роботою тільки по конкретній цілі, а задачі постійно різні. Кажуть, що мріють вразити танк окупантів:

«Сьогодні робота була по піхоті. Наша аеророзвідка виявила піхоту противника в посадці й туди ми успішно зробили декілька пострілів та уразили окупантів. Крім того, працюємо по техніці, дуже часто по ворожих мінометах, по інших артилерійських системах, так звана, контрбатарейна боротьба».

Відповідаючи на питання про влучність української артилерії, то увесь розрахунок в один голос каже, що працюють набагато краще за росіян:

«Сміливо можна казати, що наша артилерія більш влучна, результативніша. У нас немає можливості працювати по одній цілі десятьма чи більше пострілами, тобто, ми маємо вражати ціль з двох, максимум з трьох снарядів. Це одна з наших основних задач і ми з нею справляємось», – говорить Артист.

Кажучи про найприємніші моменти на службі гвардієць не вагаючись відповідає:

«Особисто для мене, найприємніше та найголовніше у моїй роботі, це розуміння, що і для чого я та мій підрозділ робимо. Кожен з нас розуміє, навіщо ми тут, за що ми воюємо з окупантом, захищаємо наших рідних, нашу державу, народ. І від цього з’являється бажання переступати через складнощі та стиснувши зуби йти вперед». 

Відділення інформації і комунікації Східного ТУ

Перейти до вмісту