«Довіряти своїм очам і зберігати спокій – ази розвідки», — ділиться гвардієць з позивним Пірат - НГУ

На початку повномасштабної війни, Святослав був одним з перших хто добровільно приєднався до лав 31 бригади НГУ аби разом тримати рубіж оборони проти окупантів.

Ротація до Луганської області Святославу запам’яталась невщухаючими обстрілами артилерії та ракет з боку противника. За таких умов його підрозділу вдавалось не тільки втримати наступ, а й обладнувати позиції українських військ.

Гвардієць Пірат згадує, що його відділення утримувало рубіж оборони проти 30 окупантів озброєних автоматами та РПГ [Ручний протитанковий гранатомет]. Противник намагався прорвати оборону, заходячи з різних сторін позицій відділень нацгвардійців. Святослав знаходився на крайньому правому фланзі оборони та не давав російському загарбнику оточити їх. Щоб утримувати рубіж підрозділи працювали злагоджено. Артилерія 31 бригади НГУ накривала ворога 82 мм мінометами, які працювали по наведенню влучно та справно. У росіян не було ні єдиної можливості застосувати гранатомети. Втративши цілий взвод під масованим вогнем наших захисників, ворог відступив.

«У травні цього року, майже добу росіяни працювали по нас артилерією та танками. Шість з половиною годин вони крили наші позиції. Після масованої роботи їх зброї по нас, ми побачили, за 300 метрів від наших окопів, піхоту противника. Росіяни йшли на зачистку українських рубежів оборони після роботи своїх мінометів і танків. Ми з побратимами взяли РПГ-7В, два кулемети ПКМ, MG-42 і запросили підтримки 82 мм міномета. Таким чином, з позиції мого відділення вдалось влучити в бік російського танка і він відійшов від наших рубежів оборони. Потім нашим командуванням було прийняте рішення підпустити піхоту противника на 50-100 метрів до наших позицій, щоб знищити якомога більше ворогів. У вирі бою, я знищив військового кулеметника та його озброєння. Згодом командно-спостережний пункт сказав, що мій постріл з РПГ знищив цілий кулеметний розрахунок ворога зі зброєю», — згадує Святослав у подробицях, адже бій був напружений і відносно складний.

Побратими розповідають, що за день до поранення Пірат запустив у небо коптер та виявив російську позицію зі скупченням живої сили та техніки: два бронеавтомобілі «Тигр» та до взводу піхоти. Завдяки наведенню Святослава, гвардійці знищили сили противника.

Наразі Пірат проходить лікування після поранення та прагне найближчим часом повернутись до побратимів.

Група інформації і комунікації Центрального ТУ

Перейти до вмісту