«Ми обов’язково організуємо марафон у нашому українському Криму!» – гвардієць з позивним Бігун - НГУ

Сергій – військовослужбовець одного з підрозділів Північного об’єднання Національної гвардії України. До повномасштабного вторгнення працював менеджером з продажів, активно займався спортом та досягнув неабияких висот.

«Я срібний призер чемпіонату України з дводобового бігу 2021 року. Мені 49 років і я бігаю марафони. Якби не війна, я був би у збірній України. Я бігаю всього 10 років. Раніше я не був фанатом спорту, не займався ним професійно. Просто дивився, як друзі, знайомі пірнають в ополонку і сам хотів спробувати. Але ж треба якось підготувати організм, так би мовити, загартуватися. І я почав бігати босоніж по снігу. Ну, і все вийшло! Я підготував організм, пірнув в ополонку. Зима закінчилася. А звичка бігати залишилася. Згодом мені захотілося чогось більшого, і я вирішив спробувати себе у марафоні. І вже за пів року я взяв участь у півмарафоні, де потрібно було пробігти 21 кілометр за 2 години. Під час забігу мене обігнала молода дівчина і це дало мені потужний стимул продовжувати тренуватися наполегливіше», – посміхаючись пригадує військовий.

Як розповідає гвардієць, він часто любив бігати у Качанівці. Захопливі краєвиди тієї місцевості надихнули Сергія організувати біговий туризм, щоб якомога більша кількість людей могла долучитися до цього, він організував марафони у Качанівці, у Безводівці, на горі Тотоха, який ще називають українським Тибетом.

«25 лютого ми планували забіг на 50 кілометрів Трухановим островом у столиці, у мене вже були речі зібрані. Але 24 всі плани були зруйновані. Почалася війна. Перший день в Прилуках був максимально психологічно тяжким. Було розуміння, що треба щось робити. Хотілося бути максимально корисним для своєї Батьківщини у цей тяжкий час. Пішов до військкомату добровольцем. Потрапив до лав Національної гвардії України й направду дуже цим пишаюсь».

Зважаючи на захоплення спортом, позивний для гвардійця побратими обрали не вагаючись – Бігун. Під час служби Сергій зрозумів, що біг для нього не лише звичка, а й те, що пов’язує з довоєнним життям, дає відчуття спокою та психологічного розвантаження.

Тож згодом він вирішив запропонувати провести марафонський пробіг на День Незалежності. Так, за підтримки командування підрозділу, чоловіку вдалося організувати пробіг.

«Я вважаю, що було б символічно після нашої перемоги провести пробіг бійців з Нацгвардії, з ЗСУ та інших силових структур по звільнених населеним пунктах під Києвом. Навіть, назву вже придумав «Єдина сила». Це, так би мовити, демонстрація того, що ми разом. Ми єдина сила, що ніколи не зупиниться і буде бити ворога до повної та остаточної перемоги. До війни я планував перетнути Олешківську пустелю під Херсоном. А тепер вірю, я просто впевнений, що ми обов’язково організуємо марафон і в Криму! В нашому українському Криму!», – впевнений гвардієць.

Перейти до вмісту