До Харкова повертаються люди: гвардійці несуть службу на блокпостах та забезпечують громадський порядок - НГУ

Солдати та сержанти Національної гвардії України з перших днів повномасштабного вторгнення обороняють Харків. У перші дні війни саме вони розбили колону танків на підступах до міста, пізніше неодноразово виявляли диверсійно-розвідувальні групи, які просочувалися до міста. Ці ж саме хлопці до війни і сьогодні несуть службу з охорони важливих державних об’єктів, забезпечують охорону громадської безпеки та несуть службу на блокпостах.

Службу на блокпостах ми несемо з травня. Зараз у місті тихо, люди повертаються у місто. Порушень правил проїзду блокпостів майже не зафіксовуємо, адже кожен звик до правил перетину», – розповідає солдат Нацгвардії Сергій.

Гвардієць каже, що до звільнення Харківської області, починаючи з 23:00, ворог щодня бив по місту ракетами у той час, коли нацгвардійці заступають на службу.

Коли ми бачимо, що летить ракета, то ми маємо доповісти, у який район прилетіло», – додає хлопець.

Протягом останніх півтора місяці чимало людей повернулися в місто, тому роботи військовослужбовцям додалося. Проте нацгвардійці переконують, що ситуація в місті спокійна та контрольована, однак цей спокій не затьмарює пильність захисників.

Гвардійці беруть активну участь у поверненні до мирного життя на звільнених територіях, забезпечуючи їх розмінування, доставку гуманітарної допомоги, проведення контрдиверсійних заходів, патрулювання і несення служби на блокпостах.

Перейти до вмісту