![](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/01/img_0837-custom.jpg)
На Вінниччині діти передали бійцям Нацгвардії окопні свічки. Їх виготовили вчителі та учні школи № 4 міста Бар під час уроків трудового навчання. Віск, бляшанки та папір, необхідні для цього, збирали усією школою, аби українським захисникам тримати оборону було світліше й тепліше.
![](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/01/img_0834-custom.jpg)
«Свічка у великій бляшанці горить майже тиждень. На ній навіть можна зварити борщ. Свічки середнього розміру палають до 4-х годин. Вони не бояться вологи та вітру. Тобто ними легко можна освітити окоп або приготувати їжу. Тому на передовій такі вогники у бляшанці вкрай необхідні. Цього разу виготовили понад сотню окопних свічок для військових Нацгвардії», – розповідає педагог-організатор Барської школи №4 Ірина Побережна.
Окопна свічна здатна освітити бліндаж, просушити одяг, підігріти їжу.
«Нам приємно, що про нас піклуються і допомагають – від дорослих до малих волонтерів. Дякуємо усім, хто долучився до процесу виготовлення вогників у бляшанці. Лише разом ми вистоємо і переможемо», – подякував нацгвардієць Василь.
![](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/01/img_0843-custom.jpg)
Кожну бляшанку з вогником діти прикрасили теплими побажаннями. Подібні акції проводять не вперше. Допомагають бійцям тут від початку повномасштабної війни.