ДЕНЬ СВЯТОЇ ТРІЙЦІ АБО ЗЕЛЕНА НЕДІЛЯ - НГУ

04.06.2023 Церква Христова святкує День Святої Трійці, також відомий як П’ятидесятниця, День Зіслання Святого Духа, а у народі під назвою Зелена неділя – одне з головних християнських свят, що входить до числа особливо шанованих Дванадесятих свят Православної церкви. Свою назву свято отримало на честь сходження Святого Духа на апостолів, якого обіцяв своїм учням Ісус Христос перед своїм Вознесінням на небеса. Таким чином, це свято позначає відкриття Бога людям в усіх трьох іпостасях Святої Трійці: у вигляді Бога Отця, Бога Сина і Бога Духа Святого.

Біблійна основа свята. Сходження Святого Духа на апостолів описано в перших двох частинах книги Діянь. Спочатку П’ятидесятниця була юдейським святом, що відбувалося на 50-й день після Пасхи. Воно було відоме під назвою Шавуот та проводилося на честь першого врожаю. За книгою Діянь, коли в Єрусалим прибуло багато людей на святкування Шавуота, апостоли та Марія, мати Божа, перебували в світлиці в будинку на Сіонській горі. Несподівано на кожного апостола і на Марію зійшов Дух Божий у вигляді язиків полум’я і вони стали говорити мовами, яких раніше не знали. Через це, зчинився галас, який привернув увагу знадвору. Апостол Петро вийшов на ґанок і оголосив зібраним юдеям, що Дух Божий зійшов на апостолів, тож вони можуть проповідувати вчення Христа для різних народів. Першим християнським храмом став саме будинок на горі Сіон.

Символізм свята. Саме зі сходження Святого Духа на апостолів починається історія існування святої вселенської апостольської Церкви, від якої ведуть походження всі сучасні християнські громади на Землі. Свято Трійці також позначає завершення земних справ Господа Ісуса, потрібних для спасіння людства від гріха, позаяк Бог завершив цього дня появу в усіх трьох іпостасях перед людьми. Здатність апостолів розмовляти багатьма мовами накладає ще одне значення свята, а саме порозуміння й подолання упереджень, тому що Христове вчення призначене для всіх людей, як рівних між собою.

Перейти до вмісту