НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

День хрещення Київської Русі-України відзначається в Україні щорічно 28 липня — у день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира. Як державне свято вперше встановлене в Україні в рамках святкування 1020-річчя хрещення Київської Русі згідно з Указом Президента України від 25 липня 2008 року № 668/2008 «Про День хрещення Київської Русі-України».

День хрещення Русі важлива історична подія в історії нашої держави. Утвердження християнства на Русі було тривалим складним процесом, що розтягнулося у часі на багато століть, проте саме 988 рік вважають початком нової епохи давньоруської держави, коли, згідно з літописом, князь Володимир Святославович охрестив своїх підданих у Києві, на річці Почайна, притоці Дніпра.

Прийняття християнства поглибило культурно-просвітницькі процеси, позитивно вплинуло на розвиток духовності всього давньоруського суспільства. Київська Русь змогла наблизитися до надбань європейської культури, тим самим поглиблюючи і розвиваючи свою власну.

Цінності християнства стали основою тих моральних норм, які завжди будуть залишатись актуальними для всіх людей незалежно від їхнього ставлення до віри та релігії. Державність, суспільний прогрес, більшість культурних досягнень нашого народу неможливо уявити без того духовного середовища, яке сформувалося під впливом християнства. Цей день символ нашої духовної та культурної єдності, соборності, європейської ідентичності нашого народу.

Традиційно в День хрещення Київської РусіУкраїни в усіх православних храмах пройде урочиста літургія та молебні за мир та єдність в Україні.

Управління по роботі з особовим складом ДП ГУ НГУ