28 липня – День хрещення Київської Русі – України - НГУ

28 липня 2023 року Україна відзначає 1035 річницю з дня хрещення Київської Русі – України. Визначальною подією стала церемонія масового хрещення мешканців Києва у річці Почайна, в тому місці де вона впадає у річку Дніпро, у 988 році за часів правління князя Володимира.

Після Володимирового хрещення, християнство стало офіційною державною релігією Київської Русі – України, що сприяло її зміцненню та дало можливість налагодити відносини з іншими розвиненими європейськими країнами. За такі великі труди, князя Володимира у народі прозвали «Великим», а церква називає його рівноапостольним ставлячи його в один ряд із апостолами христовими, які проповідували слово Боже людям та хрестили людей, виконуючи повеління Ісуса Христа: «Йдіть та навчіть усі народи хрестячи їх в Ім’я Отця, Сина і Святого Духа, навчаючи всьому що Я заповів Вам». Свято хрещення Київської Русі – України є святом Божого знамення, Божого світла яке несе людям любов та мир.

Отже, християнська духовність була і залишається одним із головних чинників збереження нашого народу. Невгасима віра та натхненна праця кріплять нашу державу. Завдяки тому Христовому імпульсу єдності, який понад тисячу років тому дав своєму народові святий рівноапостольний князь Володимир Великий, ми будуємо сучасну, квітучу, європейську Україну!

Служба військового капеланства ГУ НГУ

Перейти до вмісту