19 серпня – Свято Преображення Господнього (ВІДЕО) - НГУ

19 серпня 2023 року церква Христова вшановує свято Преображення Господнього, яке згідно зі Святим Писанням Нового Заповіту відбулося на горі Фавор у присутності трьох учнів Господніх.

Євангелісти описують ті події так: «Ісус Христос вийшов на гору помолитися та взяв із собою трьох близьких учнів Петра, Якова та Іоанн. Втомлені довгою дорогою останні після молитви заснули, а коли прокинули, то побачили Ісуса Христа, який піднявся над землею та сяяв білосніжним яскравим світлом. Поруч із піднесеним Спасителем стояли два мужі – Мойсей та Ілля, відомі пророки Старого Заповіту. Від побаченого учні злякалися. Апостол Петро, відчувши своїм серцем благодать цієї пережитої події сказав : «Господи, добре нам бути тут» (Мф. 17, 1-9).

Учень Ісуса Христа ап. Петро сказав саме такі слова, тому що людина, яка створена за образом і подобою Бога, може знайти душевний спокій лише поруч зі своїм Творцем. Господь звертається до нас зі словами: «Прийдіть до мене всі стурбовані та обтяжені і я заспокою Вас» (Мф. 11:28-29).

Преобразившись перед своїми учнями та показавши їм свою божественну славу, Ісус мав на меті укріпити їх віру перед своїми Голгофськими стражданнями. У сьогоднішньому секулярному суспільстві люди намагаються віднайти душевний спокій покладаючись виключно на власні сили, при цьому нехтуючи безцінним даром єдності із Творцем, яким наділений кожний із нас.

«Поклади на Господа всі свої труднощі, проблеми, клопоти й Бог тебе підтримає» (Пс. 55, 23). Божественне світло, що з’явилося на горі Фавор, не було матеріальним, воно було таким ласкавим та теплим як сонячне проміння, що підтримує життя на планеті Земля, це була сама Божа присутність, Божа енергія. Світло Преображення господнього зійшло не лише на апостолів, але й на всіх людей. Таким чином, кожний із нас під час молитви, може долучитися до цього світла, відчути його тепло, піклування та спокій, що дарує нам віра в Ісуса Христа.

Попри жахливі та трагічні події сьогодення, які на жаль ми з вами переживаємо, не забуваємо приділяти час молитві та продовжуємо вірити у наших мужніх воїнів, які боронять Батьківщину та у Бога, який неодмінно перебуває поруч із кожним, освітлюючи нам благословенний шлях до омріяної перемоги, яка обов’язково, з ласки Божої, буде за Україною. Нехай світло Преображення Господнього, проганяє від нас темряву, якою наші вороги намагаються скувати нашу незалежність, ідентичність та самобутність.

Служба військового капеланства ГУ НГУ

Перейти до вмісту