«Коли отримуєш “feedback” та розумієш, що від твоїх дій залежить життя побратимів», – історії нацгвардійців до Дня Героїв - НГУ

“Успішне завдання — це коли його виконали, і вся група повернулася у повному складі”,- снайпер з позивним Бровар

«Я долучився до війська понад два роки тому, ще коли “Хартія” була ДФТГ. Моя сім’я в Україні, я маю захищати своїх рідних. Нині бойову роботу ведемо на Вовчанському напрямку.

Основне завдання — слідкувати за переміщенням ворога, а якщо ворог з’явиться – то його нейтралізувати.

Наша робота різна: сьогодні ми можемо запускати дрони, завтра — займатися снайпінгом, післязавтра — мінувати. Найбільше досягнення – коли група виконує завдання добре.

Після перемоги планую відпочивати. Мінімум два роки. Хочу нарешті побути з родиною», – Бровар.

«Коли отримуєш “feedback” та розумієш, що від твоїх дій залежить життя побратимів», — піхотинець на псевдо Хвост про роботу на Харківському напрямку

До війни гвардієць працював у торгівлі й саме з цією професією пов’язував своє майбутнє. Напочатку повномасштабного вторгнення волонтерив та допомагав хлопцям на передовій, але потім вирішив стати в стрій.

Бойовий шлях розпочався на Харківщині у складі гранатометного взводу.

“На одній з позицій, яка знаходилася у сірій зоні й постійно переходила то під контроль ворога то під наш, були поранені та загиблі українські захисники. Завданням мого взводу було прикриття групи розвідки, яка мала зайти, також ми прикривали евакуаційні групи” – ділиться найемоційнішим епізодом війни Хвост.

Одного разу Хвост знаходився в окопі та координував роботу артилерії. Його завданням було прикрити евакуаційну групу, яка намагалася витягти поранених побратимів під щільним вогнем противника. Він надавав точні координати по яких хлопці з гранатометного взводу влучно били по позиціях ворога.

“Коли по рації отримуєш “feedback” про влучні постріли — це неповторне відчуття куражу. Найголовніше — завдання було виконано бездоганно, поранених доставили в стабпункт”,- ділиться спогадами гвардієць.

Хвост разом з рідним братом створив власний рок-гурт і після Перемоги мріє присвятити себе музиці. Ну, а поки у нього ще багато роботи.

«В підрозділ аеророзвідки беруть людей з бойовим досвідом в окопах, щоб вони мали максимальну емпатію до тих, за ким ведеться нагляд з неба», – авіатехнік та пілот взводу БпЛА 17 Бригади НГУ Олексій Бакі

Чотири побратими виконували  бойові завдання на Харківщині, Соледарі, Бахмуті, Стельмахівці та Урожайному, а потім увійшли до підрозділу авіарозвідки. 

“Наша основна діяльність — аеророзвідка та ударні дрони FPV. Перша робота FPV по ворожій техніці принесла неймовірні емоції та гордість за нас як ефективну бойову одиницю”, – розповідає Олексій.

Він підкреслює важливість підготовки: антени, дрони, кабелі, різні системи потребують постійного налаштування та модернізації.

“Ґрунтовна підготовка визначає успіх у роботі, наші дрони знаходять та нищать ворога. Наша мета – повернути мир в Україну»,- Олексій Бакі.

Життєве кредо нацгвардійця: «Якщо не ми, то хто?»

Олександр, начальник кінологічної служби 21-ї ОБрОГП, майор. У лавах Національної гвардії з 2004 року. Його підопічна Ірен, німецька вівчарка за напрямом підготовки «розшукова» (з пошуку вибухових речовин), у 2021 році отримала медаль «За віддану службу».

Олександр разом з Ірен виконували завдання в складі мобільної зведеної кінологічної групи на блокпостах Донецької області з пошуку зброї, набоїв та вибухових речовин у транспортних засобах, занедбаних будівлях та лісосмугах, що прилягають до місць несення служби.

У Донецькій області  вівчарка Ірен знайшла схрон боєприпасів. 

Поблизу села Стара Миколаївка Краматорського району під час обстеження території службова собака Ірен вказала на схованку боєприпасів, де було виявлено 35 набоїв 14,5 мм, 3 набої калібру 30 мм та 2 гранатометних постріли

В червні 2021 року Олександр та Ірен були задіяні у пошуку чоловіка, який переховувався від правоохоронців в лісосмузі в районі села Зелений Гай Волноваського району Донецької області. Завдяки діям кінолога та його службової собаки чоловіка, підозрюваного у вбивстві місцевої жінки, було затримано.

За 19 років в кінології Олександр став учителем для 6 собак та тренером для близько сотні чотирилапих.

Перейти до вмісту