Декомпресія нацгвардійців на Івано-Франківщині. Як психологи працюють з воїнами (ВІДЕО) - НГУ

На Івано-Франківщині, перед поверненням до рідних, бійці Національної гвардії України проходять триденну реабілітацію. Це стосується військових, які повертаються з передових позицій на Луганщині. Під час реабілітації з ними працюють психологи, які мають індивідуальний підхід до кожного воїна.

“Тут — дуже спокійно. Хлопці мають можливість поспілкуватися з релігійними представниками. Тут — мальовнича природа, тобто можна вийти, подивитися, подихати свіжим повітрям. Немає великого скупчення людей. Тобто для військових, які повернулися зі сходу, дуже спокійно. Їм цей спокій потрібен, бо вони були у зонах, де постійно дуже гучно”, — розповідає військова психологиня Нацгвардії Анастасія Андрущенко.

Психологи проводять з військовими різні вправи та тренінги, включаючи застосування метафоричних асоціативних карт. Вони також організовують екскурсії та розважальні заходи, що допомагає бійцям перезавантажитися та відпочити.

Така короткочасна реабілітація, відома як декомпресія, допомагає їм адаптуватися до цивільного життя та позбавитися від напруги, спричиненої військовими діями. Умови є сприятливими для зняття психологічного стресу, зокрема для тих, хто мав досвід бойових дій і працював у гучних і небезпечних умовах.

“Дуже раді, що повернулися. Слава Богу, що в моєму підрозділі всі цілі, живі та здорові. На жаль, не у всіх підрозділах так. Були втрати й поранені. Я потихеньку звикаю, бо було відчуття, що дуже тихо і має щось початися. Зараз вже такого немає”, — каже гвардієць Дмитро Старченко.

Такі заходи допомагають розслабитись та налагодити спілкування, так як було у цивільному житті.

“Поспілкувався з хлопцями за інших обставин. Ми всі там розмовляли інакше — напружено. Сон в тебе інший. Все по-іншому. Тут більш невимушено це все відбувається. Люди ті самі, але спілкування зовсім інше. Це дає можливість перезавантажитися, відпочити. Дехто дотепер не може усвідомити, що він — не там”, — розповідає Дмитро.

За словами психологині Анастасії Андрущенко, заходи з декомпресії для бійців Національної гвардії України, які повернулися із фронту, проводять по всій Україні.

Група інформації і комунікації Західного ТУ

Перейти до вмісту