Декомпресія бійців: техніка, зброя і набої – це інструменти війни, проте перемогу забезпечують люди (ВІДЕО) - НГУ

Від початку широкомасштабного російського вторгнення 24 лютого по сьогоднішній день військовослужбовці Національної гвардії України активно залучаються до виконання завдань зі здійснення відсічі збройної агресії російської федерації, зазнають втрат та потребують відновлення боєздатності для продовження виконання поставлених завдань.

Збереження фізичного і психологічного здоров’я особового складу – обов’язок кожного командира. Тому із військовослужбовцями проводять психологічну реабілітацію за програмою “декомпресія”, що є однією зі складових Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, яка проводиться за ініціативи першої леді України Олени Зеленської.

Впродовж трьох днів психологи Нацгвардії спільно з медиками реабілітаційних установ провели із бійцями військових частин Західного регіону, які повернулись з виконання бойових завдань комплекс заходів, спрямованих на відновлення психологічних ресурсів, зняття емоційного та фізичного напруження.

Енергетика карпатських гір, терапія творчістю та метафорою, медичні процедури за приписом лікаря, індивідуальні консультації, рухові фізичні та інтелектуальні ігри у поєднанні із щирою та наповненою душевною теплотою атмосферою, підкріпленою вогниками світла в умовах енергетичної кризи – це те “безпечне місце” для можливості зробити найважливіше в умовах сьогодення – “побути собою” серед інших (поділитись своїми почуттями) та “побути із собою” наодинці, налаштуватись на позитивне майбутнє.

«Після довготривалого нелегкого відрядження ми прагнули якнайшвидше потрапити додому, до своїх сімей, тому були дещо обурені та невдоволені звісткою про трьохденну декомпресію. Проте, вже після першого дня відвідування медичних процедур за призначенням лікаря, застосування арттехнік, активних рухливих, інтелектуальних вправ та індивідуальних консультацій з психологами ми відчули зміни та зрозуміли як це важливо – реадаптуватись до звичного життя після виконання завдань із відсічі ворога, щоб не нести горе війни у свої сім’ї, а іти з емоційним теплом і ласкою до рідних. Також на декомпресії я відкрив для себе одну цінність – можливість після виконання завдань в складі підрозділу проаналізувати набутий досвід вже в спокійних, сприятливих для цього умовах, щоб виконання наступного завдання, яке вже перед нами поставлене – завершилось Перемогою» – ділиться гвардієць Сергій.

Перейти до вмісту