“Це може врятувати моє життя”, — гвардійці Східного ОТО проходять курс базової загальновійськової підготовки - НГУ

Гвардійці показали, як рекрути проходять курс загальновійськової підготовки Східного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України.

 

Курс триває 24 дні. Спочатку інструктори проводять тестування з фізичної підготовки. Вправи на прес, відтискання, підтягування, біг тощо. Протягом курсу бійці мають постійно прогресувати. Гвардійці живуть та займаються в польових умовах. Це відбувається у захованих в лісах бліндажах та укриттях. Всі військовослужбовці незалежно від звань, посад, досвіду та заслуг, на курсі є рекрутами, і отримують знання та навички піхотинця. Заняття розбиті на модулі. В одному з них, чільне місце займає інженерна підготовка.

Я 17 років займався професійною фотографією. Прийшов час доєднатися до війська. Я ніколи не займався військовою справою, але тепер я — рекрут номер 51, – ділиться рекрут 51. Мешканець Сум став до лав Нацгвардії сьогодні проходить інтенсивний вишкіл. – У нас був ранній підйом. Але ми раніше лягли спати, тому сили були. Було прохолодно. Копати окопи – процедура фізично не проста, але я розумію, що кожен сантиметр викопаної землі, може врятувати моє життя, або мого товариша, за це варто боротися.

 

Дійсно, інженерна підготовка залишається одним із головних засобів збереження життя та здоров’я бійців попри лавиноподібні технологічні зміни.

Встали за 20 хвилин на третю, попили водички та пішли копати. Діло звичне”, — коментує рекрут “1”, довбаючи пісок.

 

За п’ятнадцять метрів великим заступом викидає ґрунт на бруствер його товариш.

Копали окопи для стрільби лежачи, з коліна, стоячи, коли вони були готові, почали з’єднувати між собою в одну лінію оборони”, — пояснює рекрут “6”.

Бійці працювали різними інструментами. Одних тільки маленьких саперних лопат була представлена майже вся лінійка, що є у військових та будівельних магазинах: від штатних до високотехнологічних розбірних моделей. Власне, це так працює і на передовій. Кожен намагається знайти оптимальний для себе засіб досягнення цілі.

Довелося трохи повоювати: Ягідне, Іванівка, Количівка під Черніговом, тому я знаю ціну якісним речам. Сьогодні добре себе показала лопатка з Івано-Франківська. Вона розкручується, і тут є щуп для пошуку мін. Дуже якісна сталь, заточка добра. Може трансформуватися в пилку чи мотигу”, – ділиться враженнями рекрут “12”. Своєю чергою рекрут “10” показує свою невеличку і трохи легшу лопату. — “А в мене така відразу з пилкою йде. Нам старшина виділив. Зручна, невеличка, якраз для водія. Коріння може не лише перерубувати, але й перерізати

Чимало рекрутів мають той чи інший бойовий досвід. Проте вони воювали у різні періоди, у різних підрозділах, і часто різною зброєю.

Довелося рити окопи під Кремінною. Є досвід копання копанірів під гаубицю” — ділиться рекрут “8”, він доброволець з Харкова. Два роки воює на Донеччині та Луганщині.

Доводились, але пісочок був більш міцний на запорізькому напрямку. Тут легший. Після мобілізації та підготовки поїхав туди. Працюю на ударних безпілотних авіаційних комплексах, зокрема на fpv-дронах. У наші бригаді ця тема на високому рівні. Потрібно рости, тому я тут, – говорить рекрут “32”. Поряд з його окопом стояла оперта на кущ штурмова гвинтівка UAR-15. — Пісок та бруд, загалом, не любить жодна зброя. UAR-15 має від цього захист. Головне, правильно доглядати. Я до неї пів року працював з “калашем”. Тому є з чим порівняти. UAR-15 — досить надійна “машинка”, точна, легша. З нею зручніше в броні та в автомобілі, ніж з “веслом” []. Для моєї спеціалізації — те, що потрібно”.

Базовий курс загальновійськової підготовки проходять всі військовослужбовці, які претендують на вищі посади. Це обов’язкова умова: кожен має відчути на собі, що означає бути піхотинцем, незалежно від спеціальності, яких у Нацгвардії безліч.

Відділення інформації та комунікації Східного територіального управління Національної гвардії України

 

Перейти до вмісту