“Залюбки надамо вогневу підтримку нашій піхоті!” Оборонці Харківщини вдосконалювали вогневу майстерність - НГУ

Екіпажі БТР, БМП та кулеметники мобільних вогневих груп вдосконалювали навички влучної стрільби на Харківщині. Заняття проходили у важкодоступному місці. Дістатися туди — ціла історія з “родео” по весняній багнюці. Ранкову мряку розривають звуки пострілів 30-мм гармат БМП та БТР-4Е, що вириваються з густої “зеленки”. Неподалік чергами працюють великокаліберні кулемети мобільних вогневих груп.

“Ми постійно на бойовому чергуванні, переважно полюємо за безпілотниками типу Shahed-136. Ворог намагається побудувати їх маршрути таким чином, щоб обійти зону ураження наших вогневих груп. У нас є дуже небагато часу, щоб “дотягнутися” до нього. Такі заняття дають нам “настріл”, та вкрай важливі навички для збиття, також ми перевіряємо та приводимо до нормального бою наше обладнання”, — пояснює гвардієць 5 Слобожанської бригади Кирило. Він зазначає, що мобільні вогневі групи здатні працювати не лише по повітряних цілях. — Фактично, це та сама загальновідома “тачанка”, тільки швидша, більш маневрова та озброєна калібром 12,7 мм. А в мене на додачу ще “цяцька” 7, 62 мм. У разі потреби залюбки надамо вогневу підтримку нашій піхоті — у наступі, обороні, в рейді, вдень та вночі”.

За ефективністю вогню та дій гвардійців стежив екіпаж дронів-розвідників. Учасники занять — входять до сил оборони та безпеки Харкова та залучаються загальновійськовими резервами, роль яких — ліквідація проривів груп противника.

Відділення інформації та комунікації Східного територіального управління Національної гвардії України

Перейти до вмісту