Битва цивілізацій: “Ті, що звикли до тоталітаризму проти тих, хто прагне демократії та свободи” - НГУ
Військовослужбовець Нацгвардії України Роман Кривдик у цивільному житті був актором, громадським діячем і підприємцем. Тепер він військовий санінструктор, який має бойовий досвід, що здобув 2015-16 роках на Донбасі.
«Перша повістка мені прийшла 2014 року, а напередодні в мене народилась дитина, – згадує чоловік. – Я прийшов до військомату сказав, що ховатися не збираюсь, але офіцер відпустив мене додому. А вже в березні наступного року мене призвали до лав Збройних Сил Україниті я 8 місяців виконував завдання біля Авдіївки Донецької області. За той час я зрозумів, що підготовка – найважливіший компонент для військовослужбовця».
Сьогодні Роман служить в одному з підрозділів Нацгвардії і передає досвід іншим мобілізованим. Каже, що вважає війну, яку розв’язала росія проти України – битвою цивілізацій. Тих, хто звик до тоталітаризму проти тих, хто прагне демократії та свободи.
«Особисто я хотів би, аби мої діти жили у вільній країні, де життя, індивідуальність і особистість кожної людини має найбільше значення, – тому я тут. Я гуманітарій за складом розуму, тому пов’язувати своє життя з військом я ніколи не хотів. Але коли в твій дім увірвався ворог і має намір вбивати твоїх співвітчизників, знищити країну, – то у нормального чоловіка двох думок бути не може. Тому я знову взяв в руки зброю. Коли моя дитина спитає має в майбутньому: “«Тато, а що ти робив під час війни?», що я мав би їй відповісти, якби не пішов захищати свою землю?”
Роман каже, що впевнений в перемозі добра, і готовий не лише передавати досвід молодим бійцям і мобілізованим чоловікам, а й виконувати бойові завдання у будь-якій області, адже все це наша земля. Україна велика, багатогранна, багатокультурна, і в цьому полягає сила української нації.
Перейти до вмісту