Бригада “Спартан”. Готуємо універсалів “Гвардії наступу” (ВІДЕО) - НГУ

Штурмовий підрозділ бригади “Спартан” провів стрілецькі тренування на одному зі стрільбищ Харківщини.

Нацгвардійці вправлялися у володінні різними зразками стрілецької зброї: автоматів, снайперських гвинтівок, ручних та станкових кулеметів, а також гранатометів. Нове поповнення “набивало руку” у влучній стрільбі. Натомість більш досвідчені бійці, які пройшли бої за Харківщину та Бахмут, крім стрільб, зосередилися на вивченні складних нюансів обслуговування та приведення до нормального бою зброї.

В особового складу проходить навчання з тактики штурмових дій, а також стрільби з різних видів озброєння: автомат Калашникова, РПК, ПКМ, “Браунінг”, ДШК, РПГ і снайперські гвинтівки. Перш за все, акцентуємо на тому, щоб особовий склад вмів прицільно стріляти по мішені, – зазначає командир підрозділу Апач. Він також додав, що бійці також чимало вправлялися у тактиці. — При штурмі відпрацьовуємо рух двійками, трійками та правильність дій особового складу, щоб вони могли зберегти своє життя і зайти впритул до ворога без втрат”

На полігоні навчання проходить для особового складу різних категорій. Є бійці, які мобілізовані нещодавно. Командири, інструктори та військовослужбовці з бойовим досвідом акцентували особливу увагу на новоприбулих, адже дехто тримав зброю вперше.

“Наразі в нас проходить чергове бойове злагодження підрозділу, вогнева підготовка, стрільби. Ми відпрацьовуємо навички ведення вогню зі штатної зброї, вивчаємо її матеріальну частину і покращуємо свій досвід у веденні ближнього бою. Останній бойовий виїзд у мене був на запорізький напрямок, де велись важкі бої за звільнення населених пунктів. Бойове злагодження проходимо, враховуючи помилки, які були допущені під час бойових виходів і працюємо над їх усуненням”, – ділиться кулеметник Ювелір.

Тренування нацгвардійців на полігоні – це не просто вправи зі стрільби, а важлива підготовка та злагодження підрозділів. Бригада укомплектована військовослужбовцями, які здобули великий досвід бойових дій на слобожанському, бахмутському та запорізькому напрямках, тож в процес навчання нацгвардійці впроваджують й свій особистий досвід та набуті знання.

“Відпрацьовуємо стрільби з автомата, статично та в русі, по різних цілях та на різні дистанції, також стрільби з кулеметів та РПГ. Стріляємо як кумулятивними, так і осколковими снарядами. Працюємо зі зброєю, як з лівої, так і з правої прикладки, з перебіжками та переповзаннями. Стрільба з РПГ також проводиться на швидкість та на різну дистанцію. Навчаємося за алгоритмами, які нам задають інструктори”, – зауважив нацгвардієць Агроном.

Нацгвардійці зазначають: підготовка проходить ефективно, оскільки після кожної ротації військовослужбовці, які здобули новий актуальний досвід, вносять в процес навчання корективи. Військовослужбовці штурмових підрозділів розуміють життєву необхідність бути багатофункціональними та готуватися до якнайбільшого числа можливих сценаріїв.

Відділення інформації і комунікації Східного ТУ

Перейти до вмісту