Брати-нацгвардійці корегували вогонь артилерії ЗСУ — знищено чимало техніки та боприпасів - НГУ

Нацгвардійці брати Михайло та Петро завжди разом. З перших днів війни також разом стали до спротиву агресору. Потрапивши до новоствореного мобілізованого підрозділу НГУ, вже невдовзі отримали наказ на виконання бойових завдань.

По прибуттю до зони бойових дій, нацгвардійці одразу відчули гостру необхідність у постійній та точній інформації про навколишні позиції ворога. Отримати такі дані допоміг дрон, який був у розпорядження гвардійців. Роботу з ним довірили саме братам Михайлу і Петру, які мали базові знання про роботу цього апарату та вправно працюють з сучасними технічними приладами. Вже наступного дня, після зайняття гвардійціями позицій, братам довелося не просто забезпечувати підрозділ даними аеророзвідки, але й виконувати справжні бойові завдання.

«Літаючи над сусіднім селом, ми помітили скупчення противника. Ми прослідкували їхній маршрут, і зрозуміли, що про виявлене замало просто проінформувати. Потрібно активно діяти», — розповідає Михайло.

Хлопці негайно доповіли командиру, який організував взаємодію з найближчим артилерійським підрозділом Збройних Сил України. Точними ударами артилерії було знищено ворожий склад боєприпасів, виведено з ладу «Урал», пошкоджено або знищено кілька БМП, танків, особовий склад.

Подальші завдання для братів-гвардійців були непростими. Вони щоразу вимушені були шукати нові зручні позиції для управління дроном. Часто ці позиції піддавалися ворожим обстрілам. Під час одного з таких, Петро отримав поранення.

«Ми дійсно відчуваємо, що наша робота потрібна. А якщо це так і вона наближає перемогу, то можна і ризикнути, якщо цього потребує ситуація», – переконаний Петро.
Після одужання від поранення Петро знов повернувся в стрій. Нині брати готуються до виконання наступних бойових завдань.

Перейти до вмісту