Бойовий медик Північного об’єднання навчав алгоритмам надання першої домедичної допомоги працівників КМДА - НГУ

Фельдшер батальйону ім. Кульчицького, член Всесвітньої Ради Реанімації, Американської асоціації серця та Центру Спеціальної Підготовки – Олександр Корнійчук за позивним «Байкер» провів тренінг для працівників та службовців Київської міської державної адміністрації.

На цей раз темою інструктажу стали методи зупинки кровотечі, а також правильне, якісне та ефективне використання турнікетів, джгутів і бандажів.

Військовий медик наочно, за допомогою сучасних макетів, продемонстрував як відбувається кровотеча і чому важливо вміти якомога швидше її ліквідувати. Адже втративши відносно небагато крові людина може не тільки втратити свідомість, а й навіть померти. Тому ці знання вкрай важливі для кожного громадянина країни, тим паче в період війни.

Також, як же без практики? Кожен з присутніх працівників адміністрації закріпив навички накладанням турнікетів на кінцівки тренуючись «зупиняти кровотечу» собі та своєму сусіду.

Під час кожного тренінгу «Байкер» неодноразово наголошує про власну безпеку під час надання допомоги: «Одне з найголовніших правил при наданні до медичної допомоги – пам’ятати про своє здоров’я. У випадках зупинення кровотечі іншій людині, слід розуміти, що вона може бути хвора гепатитом чи якимось інфекційним захворюванням. Тому варто пам’ятати про базові засоби індивідуального захисту – гумові рукавички. Кожен має носити їх з собою! Адже й місця вони займають менше ніж телефон».

Тож пам’ятаємо про своє здоров’я та вчимось надавати допомогу іншим, адже ці знання рятують життя!

Перейти до вмісту