“Бойові кроти”. Інженери НГУ зміцнюють оборону Харкова - НГУ

Коли одного дня на перехресті з’являється блокпост, дорогу вкривають бетонні брили та сталеві їжаки, а на узбіччях з’являються вогневі точки, – то це робота військових інженерів. Колеги називають їх по-доброму “бойовими кротами”, адже саме вони перетворюють транспортні артерії на справжні фортеці.

Дорога робить крутий поворот і наше авто впритул підкочується до військового екскаватора. Водій-машиніст викопує позицію для бронетранспортера чи танка. Вона має бути зі зручними заїздом та вигідним сектором ведення вогню. Щільний та липкий глинистий ґрунт, насичений весняними дощами важко осипається з високого бруствера присипаючи молоду пшеничку. Трохи далі вгризається у поле частими сталевими зубами “пе-зе-емка” – полкова землерийна машина на базі потужного харківського трактора Т-150К, таким чином вздовж дороги виникають ходи сполучення з рівномірним бруствером.

“Виконую завдання інженерної служби: рию бліндажі, окопи, капоніри, – ділиться гвардієць Богдан. – Зараз, з часу ведення воєнного стану, роботи значно побільшало. Доводиться багато їздити до хлопців на передові позиції та різні лінії оборони. Як то кажуть, копаємо зранку до ночі. Працюємо по Харківщині, але також допомагали на Сумщині окопуватись. За допомоги тросів вкриваємо щілини та бліндажі “кругляком”, перетягуємо бетонні блоки на блокпостах”.

На те, якою має бути вогнева позиція чи фортифікаційна споруда для особового складу або військової техніки впливає чимало факторів. Всі їх має врахувати військовий інженер.

“Військовослужбовці інженерних підрозділів виконують завдання по облаштуванню інженерних позицій. Допомагаємо особовому складу, який виконує завдання з оборони Харкова, облаштовувати позиції для ведення вогню броньованої техніки та бійців з автоматичною зброєю. Працює інженерна техніка: ПЗМ, екскаватори, крани, які допомагають перевозити та переставляти блоки та їжаки”, – поділився гвардієць Олександр. Він також додав, що у міських умовах інженери допомагають облаштувати блокпости на який несуть службу нацгвардійці, бійці тероборони та Збройних сил, а також співробітники поліції. – Матеріали нам надає Харківська облдержадміністрація. Наша задача фортифікацію облаштувати та розташувати таким чином, щоб вона не надто перешкоджала руху цивільного транспорту, але за потреби призупинила рух російської військової техніки. Оборонці блокпоста таким чином виграють час, аби завдати вогневе ураження ворожій колоні”.

Все це – переважно – чорнові роботи, які допомагають зекономити величезні обсяги сил та часу українських захисників. Далі військові самостійно “обживають” ці шанці, щілини, траншеї, бліндажі; обшивають їх деревиною, готують дренаж, щоб відводити дощову воду, маскують позиції, особливо вогневі точки. 

Східне ОТО

Перейти до вмісту