Бартка замість милиць, а борода, як оберіг: історія нацгвардійця Петра (ВІДЕО) - НГУ

Нацгвардієць Петро Гудим’як каже, що його оберіг – борода. Мовляв, йому трапилося дослідження, що бородаті воюють краще. У цивільному житті працював водієм-далекобійником, їздив по Європі, але, як почалося повномасштабне вторгнення росіян, пішов служити в Національну гвардію.

«Я міг у будь-який момент поїхати, тобто в мене була відкрита віза, усі документи готові, – каже чоловік. – Свідомо лишився, без якихось таких навіть думок про виїзд за кордон. Залишився, бо треба захищати. Треба жити в Україні й боротися за неї».

Під час першого виїзду в Мар’їнку, Петро зазнав нелегких випробувань. Його підрозділ тримав лінію оборони, виконуючи складні завдання під артобстрілом і атаками ворожих танків. Усіляко обороняючись, вони знайшли силу продовжувати боротьбу. Другий виїзд гвардійця відбувся на Лиманський напрямок. На цьому виїзді Петро був у групі вогневої підтримки ПТРК – протитанкових ракетних комплексів. Вони полювали на танки. Каже, працювати у лісі дуже складно. Бо ж треба бути не ближче кілометра від танка, і то в чистому полі. Але вони справлялися.

«Якось почули виїзд танка. Вибіг оператор, а там, на диво, було одне місце, де йшла електрична лінія, а біля неї ліс обрізаний, – розказує Петро. – Відстань – 700 метрів. Оператор вистрілив і підбив. Багато йому не зробив, бо «Фагот» – розробка 1960-70 років, а виїхав Т-90 з активною бронею, яку він не може знищити. Але танк пошкодив і його відтягли».

Під час другого бойового виїзду Гудим’як отримав поранення. Каже, ще дуже легко відбувся. Того дня він заводив групу окопуватися на позиції. Ворог також окопувався, але вони це робили під прикриттям свого танка.

Петро прикривав групу, яка робила окопи. Позлітали дрони, треба було ховатись. Він заліз до двох побратимів у бліндаж. Снаряд з танку прямо в їхній бліндаж і влучив.

Гвардієць проявив себе справжнім патріотом, який пожертвував особистими планами, щоб стояти на захисті своєї країни. Він разом зі своїми побратимами пережив небезпеку і віддано боровся і готовий далі продовжувати боротьбу за Україну на передовій.

Група інформації і комунікації Західного ТУ

Перейти до вмісту