“Діяли максимально агресивно”, — офіцер батальйону спеціального призначення “Донбас” Свят про бої на сході - НГУ

Офіцер батальйону спеціального призначення “Донбас” 15-го Слов’янського полку Нацгвардії Свят розповів про участь його підрозділу в обороні Луганщини та Слобожанському наступі.

Свят воює проти російських загарбників з 2014 року. Для нього це дуже особиста справа, адже він родом з тимчасово окупованого Луганська.

У 2012 році вирішив вступити на контрактну службу в армії [до військової частини 3035], а також навчатися в Луганському інституті внутрішніх справ. Але у 2014 році, відбулася неминуча зустріч з реальністю війни, колиросійські загарбникивдерлися у Луганськ”, — згадує Свят. З 2020 року він служить у батальйоні спеціального призначення “Донбас”. 

Незадовго до повномасштабного вторгнення російської федерації фіксувалося загострення ситуації на Луганщині. Зросла чисельність обстрілів та активність диверсійно-розвідувальних груп росіян.

Мене відправили на ротацію 16 лютого, ми поїхали на кордон із російською федерацією і, відповідно, 24 лютого я зустрів на кордоні з росією, бачив, як ракети летіли. Ми зайняли заздалегідь підготовлені позиції, щоб зустрічати колони росіян, але вони змінили напрямок свого руху”, — говорить Свят.

Ворогу вдалося здійснити стрімкий прорив на Луганщині, через багаторазову перевагу в артилерії та бронетехніці. Він намагався зруйнувати логістику підрозділів операції Об’єднаних сил, взяти їх в оточення. Українці перегруповувалися та робили все можливе, аби закріпитися на нових рубежах.

“Ми відтягнулися до Сватового, пізніше відійшли до Лисичанська, кілька днів там ночували на заводі. І потім вирушили у бік Житлівки, під Кремінною і там зайняли оборону. Ситуація загострилася, росіяни пробили лівий фланг, потім продавили правий фланг, почали нас брати в оточення. Було ухвалено рішення відходити на околиці Кремінної. Вийшли туди, окопалися — створили нову лінію оборони. Та через якийсь час почався штурм наших позицій. Ворог наступав танками. Ми відбивались, але сили були не рівні. Артилерія била постійно. Ми відступили до Закітного, — пригадує події весни 2022 року офіцер. На новому місці склалися умови, які дозволили його підрозділу максимально реалізувати те, чому їх вчили: свої специфічні навички та мобільність. — Там ми знищили багато техніки, переправу та велику кількість живої сили противника. Після цього нас перенаправили до Соледару. З боку Яковлівки росіяни пішли в наступ, тобто був прорив. Ми висунулися на допомогу трьома групами. Загальними зусиллями ця спроба наступу була зупинена”.

Згодом Свят брав участь у Слобожанському наступі, брав участь у боях на Харківському та Лиманському напрямках.

Все почалося у Волоховому Ярі. За перший день штурмових дій ми звільнили більшу частину населеного пункту, до ночі була зайнята оборона, адже населений пункт повністю нами не контролювався. Вночі по нас відпрацювали авіабомбами російські літаки. На жаль, були люди, які там загинули”, — ділиться Свят. Його підрозділ не затримався на Харківщині. Вони перемістилися на Лиманський напрямок, де так само розгорталася наступальна операція.

Ми рухалися праворуч від дороги, прочісували місцевість, щоб не було засідок. І потрапили на територію, яка була дистанційно замінована. Деякі міни здетонували в нас були поранені. Слава Богу, вони були “легкі”, їх евакуювали. Іншим взводом було проведено штурм Зарічного. Ми там закріпилися та тримали оборону. Наші командири прийняли рішення провести рейд, саме зухвалий агресивний наступ. Сили нашого батальйону просто увірвалися туди, і супротивник був дуже здивований. Ми діяли максимально агресивно, тоді просто почалася паніка і росіяни почали тікати, кидати техніку й озброєння” — каже гвардієць.

Підрозділ Свята постійно залучається до бойових завдань на Луганщині та Лиманському напрямку, бере участь у жорстоких зіткненнях. Це високомотивовані, навчені воїни, яких об’єднують спільні цінності та братерство спецпризначенців.

Підрозділ спеціального призначенняце як сім’я. Всі один одного цінують та поважають. Гине не товариш, а брат” — пояснює Свят. Він понад усе мріє звільнити рідний Луганськ від російських окупантів і колабораціоністів та повернутися додому.

Нагадаємо, легендарний батальйон “Донбас” сформували добровольці у 2014 році. Вони пройшли тяжкі випробування боями за Карлівку, Попасну, Лисичанськ, Іловайськ, Маріуполь, Дебальцеве, Сєвєродонецьк, Майорськ, Куп’янськ, Лиман, Рубіжне, Кремінну. Військовослужбовці батальйону спеціального призначення “Донбас” 15-го Слов’янського полку Національної гвардії є питомою складовою Сил Оборони України.

Відділення інформації та комунікації Східного ТУ

Перейти до вмісту