«Автомати, гранати та тисячі набоїв». Кінологічні групи НГУ протидіють незаконному обігу зброї на прифронтових територіях (ВІДЕО) - НГУ

Мобільні кінологічні групи Національної гвардії України постійно виконують службово-бойові завдання у районах ведення бойових дій та на територіях, що безпосередньо межують з ними. Наші військовослужбовці разом з натренованими службовими собаками регулярно задіяні до контрдиверсійних заходів, несуть службу на блокпостах, шукають зброю, вибухівку та інші заборонені предмети.

Кінологи Західного оперативно-територіального об’єднання НГУ, котрі виконують завдання на запорізькому напрямку розповідають, що випадки, коли громадяни намагаються приховати нелегальну зброю, трапляються доволі часто. За короткий період роботи в одному з районів Запорізької області гвардійцям неодноразово вдалося знайти і вилучити заборонені предмети.

Кінолог хмельницького підрозділу НГУ Дмитро розповідає, що завдяки професійній роботі його чотирилапої напарниці Жасмин за відносно короткий період часу вдалося вилучити автоматичну зброю, набої та вибухівку, яку громадяни старанно приховували.

 «Ми знайшли чотири одиниці АК-74, більше тисячі набоїв різних калібрів, а також різні види гранат і запали до них. Люди ховають це в особистих речах».

Гвардійські кінологи пояснюють, що без собак було би значно важче виконувати завдання, адже люди демонструють винахідливість і ховають заборонені предмети у неочікуваних місцях. Проте для службових собак це не проблема. Гвардійські собаки проходять спеціальні навчання ще до того, як мають виїжджати в райони ведення бойових дій. Вони тренуються на полігонах, щоб звикати до звуків пострілів і вибухів, навчаються розпізнавати навіть невиразний запах пороху чи збройного мастила.

 «Перед тим, як їхати на завдання – службова собака проходила навчання. Ми імітували блокпости, відпрацьовували ймовірні сценарії. Вони навчені шукати порох. Запах пороху, вихлопні гази, все це залишається на зброї. ЇЇ не можливо так вичистити, щоб зовсім не було запаху. Запах масла теж добре чути. Ми собаку до того привчили. Для неї це гра і вона шукає необхідні предмети, як іграшку», – додає гвардієць.

Більше про те, як мобільні кінологічні групи Національної гвардії України знаходять заборонену зброю і вибухівку на прифронтових територіях, дивіться у сюжеті:

Перейти до вмісту