На передових позиціях бойового зіткнення з російським агресором невпинно працюють артилерійські розрахунки Бригади швидкого реагування Національної гвардії України.
Про їхню роботу нам розповів один з командирів артилеристів з позивним Туман.
«Дії свого підрозділу оцінюю як професійні. З початку Великої війни вони дуже виросли як артилеристи і як військові теж».
«Ця війна плавно переросла в війну артилерії. Будь то наступ чи оборона – без артилерії не обійтися», – зазначає Туман.
![309195645_471709311663511_5637164125804088903_n](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2022/10/309195645_471709311663511_5637164125804088903_n.jpg)
![309231999_471709434996832_9146227944031579067_n](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2022/10/309231999_471709434996832_9146227944031579067_n.jpg)
![309198685_471709268330182_186204151291436483_n](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2022/10/309198685_471709268330182_186204151291436483_n.jpg)
![309868317_470770945087662_7230035911039969289_n](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2022/10/309868317_470770945087662_7230035911039969289_n.jpg)
![309827465_470771071754316_2507755075982792274_n](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2022/10/309827465_470771071754316_2507755075982792274_n.jpg)
![309098291_471709388330170_3711618582798896226_n](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2022/10/309098291_471709388330170_3711618582798896226_n-1.jpg)
![309706541_470771061754317_988130437623585955_n](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2022/10/309706541_470771061754317_988130437623585955_n.jpg)
Попередній
Наступна
Як розповідають самі артилеристи найважчі бої вони давали під час оборони Сєвєродонецька.
«По нас працювали завжди щільно і з повторами. На наших 12 пострілів по нас прилітало 2 пакети «градів» і 50 мін – загалом це 2 години під обстрілами. І так по кругу. Пощастило, що вони й самі не знають куди стріляють – їм дають команду накривати квадратами, вони і накривають» – діляться враженнями бійці.
Гвардієць з позивним Ленін обрав артилерію через можливість завдати найбільшого вогневого враження противнику.
«В нас залишалося 7 снарядів і десь за 13 кілометрів на нашу піхоту вийшов танк. З останнього сьомого пострілу нам вдалося поцілити в люк башти ворожого танку – БК здетонував, танк було знищено. Буває важко, але нашій піхоті там ще важче, тому ми ніколи не жаліємо себе, щоб організувати нашим побратимам достойне вогневе прикриття», – розповідає артилерист.
«За час війни я не бачив серед своїх хлопців страху або сумнівів. Це мене найбільше дивує – навіть з першого дня, серед самого пекла, я бачив тільки жагу боротися до перемоги в бою. Мої підлеглі – для мене особистий приклад справжніх артилеристів і я пишаюся нашою командою», – не раз повторює командир Туман.
Володимир Черняк