Анкетування, бесіди та тренінги: психологи виявляють та попереджують лудоманію - НГУ

У сучасному суспільстві існує безліч видів залежностей, які можуть вплинути на життя та кар’єру. Однією з найбільш поширених та небезпечних є лудоманія – ігрова залежність.

На сьогодні питання функціонування азартних ігор у мережі Інтернет має негативний вплив на суспільство, а також погіршує психологічний стан військовослужбовців усіх військових формувань, у тому числі й Національної гвардії України, що негативно впливає на відносини в сім’ї та спонукає до суттєвої витрати коштів.

Залежність від азартних ігор укорінює ігрову залежність на рівні патологічних змін психіки та є розладом поведінки, що полягає у непереборній пристрасті до азартних ігор. Поширення цього явища невід’ємно пов’язано із розвитком азартних ігор у мережі Інтернет. Це захворювання можна порівняти з алкоголізмом чи наркотичною залежністю. При цьому, переважна більшість проблемних гравців не визнають своєї залежності, відмовляючись звертатися про допомогу, шукаючи її лише тоді, коли вони вже заподіяли значної шкоди фінансам, стосункам, репутації, службі тощо. Зазначене вище загрожує здоровʼю нації в цілому, суперечить соціальним, родинним, матеріальним цінностям та є чинником, який сприяє виникненню конфліктів у військовому середовищі.

Розуміючи важливість цієї проблеми у місцях несення служби було організовано низку заходів за участі психологів, направлених на профілактику ігрової залежності серед військовослужбовців.

Анкетування, бесіди та тренінги мають на меті не лише надати військовослужбовцям знання про види залежностей, але й навчити їх ефективно протистояти спокусам. Психологи надають корисні поради та техніки, що допомагають впоратися з бажанням грати в азартні ігри та уникнути рецидивів.

“Ігрова залежність – це серйозна проблема, яка може вплинути на кожного. Наше завдання – допомогти військовослужбовцям усвідомити небезпеку та навчити їх управляти своїми емоціями. Ми також працюємо над підвищенням їхнього психологічного стану, що є ключовим фактором у підтримці їхньої боєздатності”, – зазначила капітан психологічної служби Алла Макаренко.

Учасники тренінгів відзначають, що отримані знання та навички, навіть без пристрасті до ігор, допомогли їм краще контролювати свої емоції та зосередитися на виконанні службових обов’язків. Багато хто зізнається, що тепер відчуває себе впевненішим і спокійнішим.

Група інформації і комунікації Центрального ТУ

Перейти до вмісту