Американські та українські волонтери допомагають ремонтувати автомобілі слобожанських гвардійців - НГУ

Військовий автомобіль, як побратим. Навіть має свій позивний. І, на жаль, теж не застрахований від поранень. Чого тільки варті фронтові дороги, якими військовий транспорт перевозить бійців та снаряди на передову, евакуює з поля бою поранених. Вантажівки, джипи, пікапи, мікроавтобуси постійно потребують уваги, знань та дбайливих рук гвардійських водіїв. Втім, є ситуації та проблеми, вирішення яких неможливе в умовах передової. Саме у цих випадках 5 Слобожанській бригаді завжди приходять на допомогу давні та надійні друзі – волонтери. Сьогоднішня розповідь про одну з таких команд, яка в прямому сенсі реанімує та дає друге життя військовим транспортним засобам.

United Help Ukraine була заснована у 2014 році після того, як росія анексувала Крим та розпочала бойові дії на Донбасі. Організація допомагала армії всі 10 років війни та широко відома не тільки у волонтерських колах, але й в більшості військових частин, серед державних та громадських установ. Організація отримала кілька почесних нагород від Президента України Володимира Зеленського під час його візитів до Сполучених Штатів Америки. Крім того, United Help Ukraine стала призером конкурсу «Благодійник України 2022».

«З початку повномасштабного вторгнення ми вже відправили до України гуманітарної допомоги на більш ніж 60 мільйонів доларів, понад 375 автівок і 63 з них це карети швидкої допомоги. Більшість швидких відправилися на фронт повністю укомплектовані медичним обладнанням», — розповіла менеджерка транспортної програми United Help Ukraine Олена Соловей.

За її словами, на початку 2023 року організація запровадила нову програму з ремонту автівок для військових. Програма працює з середини квітня. За цей час волонтери відремонтували понад 60 автівок, дві з яких належать саме 5 Слобожанській бригаді НГУ.

«Ми допомагаємо з різними видами ремонтів. Від закупівлі нової гуми до заміни та ремонту двигуна або рами автівки. Навіть якщо ремонт коштує більше, ніж автівка, ми не завжди відмовляємося від допомоги, тому що розуміємо, що списати автівку і поставити на її місце нову нелегко, – розповідає Олена Соловей, – Проблеми з «пораненими» автівками та труднощамиїхньоїзамінибули основним приводом для відкриття нового напрямку діяльності нашого фонду».

United Help Ukraine має партнерів – СТО в багатьох містах України, зокрема у Харкові. Саме тут професійні майстри зараз відновлюють “швидку допомогу”, яку минулого року привезли з Австрії та подарували слобожанцям «Волонтери культури» — відомий український режисер Дмитро Авдєєв та його друзі. Рік повнопривідний Фольксваген вірою та правдою служив та рятував життя гвардійців у Серебрянському лісі, але наприкінці літа цього року потрапив під ворожий мінометний обстріл.

«Ми вже провели дефектування двох автівок швидкої допомоги бригади. Обидві вони затверджені головним офісом для ремонту. І що Фольксвагена, то він вже повністю готовий для повернення в частину та порятунку життів гвардійців», – розповідає партнер United Help Ukraine в Харкові Борис Білецький.

За словами волонтера, “швидка” потрапила на ремонт у вкрай важкому стані: уламками міни пробитий задній редуктор, зламаний карданний вал, вийшов з ладу гідропідсилювач керма, всі стійки, шарові, тяги та півосі. Все це було закуплено та встановлено. Крім того, проведено заміну мастила та всіх рідин, на автівку встановлена нова гума підвищеної прохідності.

«На цю швидку ми витратили лише по запчастинах приблизно 100 тис. грн», – додає Борис Білецький та резюмує, що головне полягає в тому, що швидка не втрачена та знову зможе допомагати медикам 5-ї Слобожанської бригади рятувати життя побратимів.

Слід додати, що над ремонтом авто бригади від United Help Ukraine щоденно працюють дві команди волонтерів. І тут вже очікують на проведення дефектування ще двох транспортних засобів, які належать гвардійцям.

«Наша програма має певні правила. United Help Ukraine є офіційною благодійною організацією, яка зареєстрована в Сполучених Штатах і виконує вимоги місцевого законодавства, – пояснює пані Олена, — Згідно з цими обмеженнями ми не можемо ремонтувати автівки, власниками яких є фізичні особи, тому для участі у ремонтній програмі автівка має бути на балансі військової частини, мати відповідний технічний талон та військові номерні знаки державного зразка».

За словами пані Олени, організація намагається в першу чергу допомогти підрозділам, які безпосередньо знаходяться на бойових позиціях.

«Ремонтна програма це – моя “дитинка”, – продовжує Олена Соловей, – З початку 2023 року ми все частіше чуємо від певної категорії військових про те, що, мовляв, вони не можуть взяти автівку на баланс, бо «всі місця вже зайняті побитими та поламаними автівками», які військові не можуть списати. З 5 Слобожанською бригадою НГУ такі проблеми не постають – всі автівки, які передають нам для ремонту, стоять на балансі частини та мають всі необхідні документи».

Слобожанські гвардійці щиро вдячні американським та українським волонтерам за підтримку та відновлення металевих побратимів.

Відділення інформації і комунікації Східного ТУ

Перейти до вмісту