Нацгвардієць Агроном про бої за Харківщину та врятовані життя - НГУ

Нацгвардійцю Сергію на псевдо Агроном — 19 років. Він — солдат строкової служби з листопада 2021 року. Має технічну освіту, закінчив Кам’янець-Подільський аграрний коледж. Працював за спеціальністю, проте завжди цікавився військовою тематикою. З 2016 року перебував у Всеукраїнській молодіжній громадській організації «Сокіл», де були інструктори, які брали участь в АТО. Пройшов там первинну військово-професійну підготовку та вишкіл з тактичної медицини.

«Перший день моєї війни почався з того, що я здав наряд чергового роти та пішов спати, зранку о 4.20 я почув вибухи, встав, подивився у вікно казарми, там були сильні спалахи, після чого я прийняв форму №5 і за декілька хвилин вже був у броні, шоломі та отримував зброю. Після того ми одні з перших виїхали в екіпажі БТРа на об’їзну дорогу Харкова, а саме на 602-й мікрорайон, де ми утримували позиції до середини квітня», – згадує Агроном.

Під час проходження строкової служби у підрозділі Сергій обіймав посаду старшого кулеметника. Після початку повномасштабного вторгнення, десь з середини березня загострився дефіцит медиків на позиціях. Гвардієць перейшов на посаду бойового медика взводу. На той момент необхідна була людина з практичними навичками та вміннями в польовій медицині.

«Перший бій ми прийняли на 602-у мікрорайоні, відбиваючи напад на блокпост «Роза вітрів» сьомого березня. На нас вийшла група ДРГ противника, які, скоріше за все, були під наркотичним впливом, вони підійшли до нас на відстань 50-100 метрів – це дуже близький контакт. Бій тривав 5 годин, під час бою був мінометний обстріл, вони обстрілювали нас, і своїх, мінометний обстріл тривав з 10 години ранку до 8 години вечора, обстріл тривав дуже довго, працювали декілька мінометів, – ділиться Сергій. – Найяскравіший спогад, як ми побратимам підносили БК на лівий фланг, перебігаючи через перехрестя по якому бігали росіяни, під танком і мінометами. Адреналін настільки сильний, що ти біжиш з повним ящиком БК до кулемета, перебігаєш дорогу і навіть не відчуваєш його масу, хоча він важить майже 26 кілограмів, а позаду тебе ще починає по асфальту стелитися автоматна черга. Після цього ми відійшли на свої позиції, я взяв кулемет в руки та почав вести вогонь».

Перші поранені, з якими працював Агроном, були бійці зі спецпідрозділу «Кракен». У березні спецпризначенці виїхали на позицію «Роза вітрів» запускати розвідувальну «пташку» і підірвалися на розтяжці.

«Один був важкопоранений – посічені уламками були ноги, тулуб і руки. В інших уламки були в паху і в нозі. Поранених було троє, ми досить швидко їх стабілізували та відправили на евакуацію. На позиції нас було троє бойових медиків і один цивільний хірург, який нам допомагав. Я і ще один бойовий медик займалися пораненим, в якого уламок був в паху, він переходив з легкого в середній стан, ми його затампонували, зупинили кровотечу, вкололи знеболювальне та стабілізували. Втрата крові в нього була невелика, внутрішньовенний доступ ми йому не ставили. Далі ми почали надавати допомогу хлопцю у якого уламки були в нозі, тим часом хірург і ще один бойовий медик займалися важкопораненим», – пригадує гвардієць.

Вже в червні Сергій пройшов навчання в Навчальному центрі Національної гвардії України на бойового медика. У гвардійців був скорочений курс навчання, 2 тижні військовослужбовці займалися кожного дня без вихідних. Як зазначає сам Сергій, всі інструктори висококваліфіковані, з дуже професійним підходом, як зі сторони медичної, так і з інструкторської роботи, надали всю необхідну базу знань. Невдовзі Агроном у складі свого підрозділу вже заїхав на передові позиції.

«В кінці липня, після танкового обстрілу наших позицій були два поранених, попадання першого снаряду було за позицією, хлопці в той час окопувалися, їм посікло нижню частину тіла. В рації ми почули, що на позиції «трьохсотий», прибули туди, там з’ясували, що поранених двоє і в обох уламки в ногах. Ми зупинили кровотечу, поранення були не тяжкі, але проблема була в тому, що ми не могли їх евакуювати через те, що працював російський танк. Він вів обстріл приблизно пів години, викинув 15 «кабачків» [снарядів], після чого ми викликали підкріплення, евакуювали поранених до КСП взводу, там на нас вже чекали – командир взводу організовував евакуацію на госпіталь», – ділиться гвардієць.

Агроном — хоробрий боєць, зацікавлений у самовдосконаленні та розвитку. Навіть на передовій він постійно навчається, завантажує собі професійну літературу і читає, цікавиться різними видами озброєння.

«Я відчував, що буде повномасштабне вторгнення, тож взяв автомат в руки та почав навчатися. Поки є час, поки ви на мирній території – готуйтеся, навчайтеся, бо війна стосується кожного. На які злочини спроможна т.зв. «друга армія світу» ми вже побачили. Ми мужньо чинимо опір російським загарбникам, і вони на полі бою зазнають відчутних втрат. І саме наша підготовка дає нам перевагу».

Перейти до вмісту