16 травня – День вишиванки - НГУ

Ми – українські військові. Ми ті – хто втілює силу, патріотизм та вірність державі. Ми з гордістю носимо військову форму та символіку. Вони є унікальними, адже відрізняють українську армію від військових формувань інших країн. Але ми не можемо забувати давніх українських традицій, які також роблять нас унікальними. Українська вишиванка на кшталт форми для військового.

Вишиванка уособлює в собі символ краси, пам’яті поколінь, щасливої долі, чесності та любові. Вона є оберегом для кожного патріота. Сучасні вишиванки виготовляють різного крою та з різних тканин, але вони зберігають орнамент та сутність, яку він несе у собі.

Кожен візерунок, викарбований кровʼю минулих поколінь, у боротьбі за щасливе сьогодні! Ми продовжуємо боротьбу, за наші цінності, за спомин про полеглі покоління та за вишиту сорочку, яка споконвічно передавалася, як реліквія!

Сьогодні, у День вишиванки гвардійці та службовці 34 Херсонського полку Національної гвардії України змінили традиційну військову форму та одяг на національну вишиванку. 

«Для мене ходити у вишиванці – звична справа. Вона гармонічно поєднується як з урбаністичним, так і з класичним стилем. Я маю у своєму гардеробі чотири вишиванки, тому є з чого обирати, – розповідає гвардієць на псевдо Докер. – Я патріот своєї країни й вважаю, що ми не повинні забувати давніх традицій. Адже традиції – це частина держави, яку ворог постійно намагається поневолити та захопити». 

«Я вважаю, що немає значення якої ти нації, коли в серці ти все одно українець, який поважає свою країну. Для мене вишиванка – святиня, а не просто звичний одяг, тому одягнувши її відчуваю себе іншою людиною. Одягаючи національне вбрання ми демонструємо унікальність держави та давність її історії. І це попри твердження політиків країни ворога, які постійно намагаються довести протилежне», – зазначає психологиня 34 Херсонського полку НГУ Олена.

Капелан військової частини, отець Юрій Курило розповідає, що багато поколінь престиж української вишиванки намагалися принизити:

«Радянській владі було не вигідно, аби українці мали свою унікальність та традиції. Проте, після отримання незалежності, українці знов роблять все, аби відродити те, що раніше було поневолене. Позитивним для мене є також те, що сучасна молодь одягає вишиванку та з гордістю носить її».

Сорочки-вишиванки є в українських піснях, вони зображені в різних видах народної творчості. Вони є символом як українця, так і України. Тому попри носіння військової форми не забуваємо і за наш традиційний одяг.

Підрозділи інформації та комунікації НГУ

Перейти до вмісту