130 росіян розбили вщент: нацгвардієць Олексій розповів про бої у Серебрянському лісі на Луганщині (ВІДЕО) - НГУ

28-річний майор Олексій Кашмар з Івано-Франківська — заступник командира батальйону 50 полку Нацгвардії України. Він відповідає за бойову підготовку підрозділів, тренує та навчає воїнів ведення бойових дій. Нацгвардієць воював у Серебрянському лісі на Луганщині. Там він керував взводами вогневої підтримки, підрозділами мінометних розрахунків і групами БпЛА.

Олексій пояснює, що ведення війни в лісі є надзвичайно важким завданням через короткі відстані між українськими та російськими позиціями – всього 70-150 метрів. Ця близькість не дозволяє ефективно використовувати ствольну артилерію, щоб не зачепити свої дружні сили.

Нацгвардієць детально описав один з боїв, де українці зуміли завдати серйозних втрат російській армії, знищивши танки та іншу техніку противника.

“Тоді йшли їхні колони з танками, як у фільмі. Я такого взагалі ніколи не бачив. Якщо не Бог нам допомагав, то я не знаю хто. Тому що заїжджали ці танки з різних флангів, і я просто бачу, як вони починають горіти. Там один підривається, вибухає другий, третій. БМП вибухає”, — говорить майор.

За два дні після цього бою почався інший. Тоді, каже Олексій, їхні позиції штурмували вже не 30 солдатів російської армії, а приблизно 130.

“Побачили це стадо, яке просто суне на нас, просто, як мурашки. Йдуть без якихось бойових порядків. Спереду, не прикриваючись, йшов “Шторм-Z”. Вони просто бігли. Їхнім завданням було застрибнути в наші траншеї. А позаду вже йшла регулярна армія з підтримкою двох танків. Ми вчасно їх виявили й на них спрямували шквал вогню, який вони, напевно, не очікували”, — пригадує Олексій.

Майор Олексій Кашмар підкреслив мотивацію та силу волі українських воїнів, які воюють за свою країну. Він зауважив, що вони мають чітку свідомість того, за що вони борються, і це надає їм сили й рішучості.

Група інформації і комунікації Західного ТУ

Перейти до вмісту