«12 годин безперервних перестрілок». Історія гвардійця з позивним «Ліхач» - НГУ

Дмитро у 2019 році за особистим бажанням вступив на службу до лав Національної гвардії України. Під час проходження строкової служби Дмитро зрозумів, що йому до душі військова справа. Вже у 2020 році підписав контракт, та вже за декілька місяців потрапив на свою першу ротацію в район проведення операції Об’єднаних сил.

«Дмитро завжди проявляв себе з гарної сторони. Вправно володіє зброєю, має навички надання першої допомоги, завжди допоможе своїм побратимам у скрутній ситуації або просто надасть гарну пораду», – говорить про бійця командир роти.

«На зимову ротацію я поїхав старшим на одну з військових позицій. Ввечері 23 лютого почалися активні бойові дії на лінії зіткнення, а вже зранку нам повідомили, що розпочалось повномасштабне вторгнення», – про початок війни згадує «Ліхач».

«Наша ротна група відступила до міста Волновахи, саме там згодом було наше перше бойове завдання. Ми вирушили в село Старогнатівка на підтримку танків, але коли почався бій, російських військ виявилося надто багато і нас стрімко оточили. Під покровом ночі ми вийшли з позицій під артилерійські та танкові удари. Всю ніч з танковою ротою ми минали захоплені силами противника населені пункти», – про танкове зіткнення розповідає Дмитро.

«Відступивши та змінивши позиції ми передислокувалися до міста Курахово. Через декілька днів отримали новий наказ на оборону Волновахи. Зайнявши оборону, вранці почався той бій, який я з побратимами та нашим командиром не забуду ніколи. Масований наступ противника, ворожа артилерія та авіація, підтримка танками. Оборона міста тривала 12 годин з безперервними перестрілками. Ми утримували позицію до останнього, саме в той момент я найбільше пишався побратимами за гідну відсіч ворогу. Навіть після поранень гвардійці не відступали , жодних вагань, страху не відчував жоден  з нас», – про злагоджену дію під час оборони згадує наш герой.

 «Вже за декілька діб ми повернулися до Курахово та отримали нове бойове завдання, а саме зачистка села Степне, де ми ще шість днів тримали оборону, та постійно відбивали атаки противника», – згадує бої Дмитро.

За проявлений героїзм, за чітке виконання поставлених задач у відсічі збройної агресії Дмитро з позивним «Ліхач» нагороджений відзнакою командувача Національної гвардії України – нагрудним знаком «За доблесну службу».

Група інформації та комунікації Центрального ТУ

Перейти до вмісту