Звільнені з полону військовослужбовці мають змогу проходити реабілітацію за державний кошт у повному обсязі – начмед Нацгвардії - НГУ

«Бійці мають змогу проходити тривалу, комплексну реабілітацію за державний кошт. Спроможності відомчих лікувальних закладів та закладів системи охорони здоров’я дозволяють надавати якісне лікування та необхідні процедури», – повідомив у вівторок начальник медичного управління Нацгвардії полковник медичної служби Денис Трегуб.

За його словами зі 118 звільнених 21 вересня з полону гвардійців, 6 військовослужбовців мають ускладнення та потребують тривалого й комплексного лікування. Це наслідки перенесених мінно-вибухових травм, акубаротравм, переломи кінцівок. В решти діагнози та стани, викликані недостатнім харчуванням: білково-енергетична харчова недостатність, міопатія, невропатія.

За необхідності лікування звільнених з полону нацгвардійців буде організовано за кордоном – розуміння такого механізму в Нацгвардії також є.

«Це не перший обмін. Тому механізм відпрацьований і військовослужбовці забезпечені усім необхідним», – зазначив полковник медичної служби Денис Трегуб.

На етапі ранньої реабілітації звільненим з полону військовослужбовцям надається первинна медична та психологічна допомога. Частину з них направлено до медичних реабілітаційних центрів системи МВС, де за допомогою лікарів та медичного персоналу воїни мають змогу отримати більш фахове лікування та допомогу. Крім того, організована військово-лікарська комісія для ретельного обстеження стану здоров’я та постановки діагнозу.

Залежно від стану та потреб особи, лікарі формують індивідуальну програму лікування, а психотерапевти визначають необхідні методики роботи.

Національна гвардія України забезпечує медичну та психологічну реабілітацію поранених військовослужбовців, психологічну реабілітацію звільнених з полону, надає їм можливість повернутися у стрій.

Прес-служба НГУ

Перейти до вмісту