Знищив понад 50 окупантів у Рубіжному: історія Героя України Миколи Носенка (ВІДЕО) - НГУ
 
Миколі Носенку, Головному сержантові роти Бригади швидкого реагування Національної гвардії України “Рубіж”  навічно 28. Він народився у Ніжині, у війську служив понад 10 років під Києвом, але справою його життя і його Героїчності стала оборона Рубіжного. Для всіх, хто його знав – він назавжди безстрашний воїн. Приклад командира, який завжди був готовий іти першим у бій, вести за собою людей, ставити своїх побратимів і державу вище за свою безпеку і життя.
 
Велику війну головний сержант Носенко зустрів у складі батальйонно-тактичної групи на околицях смт Трьохізбенки на Луганщині. 26 лютого з боку окупованого бойовиками так званої ЛНР міста Красний Лиман до зруйнованого мосту через річку Сіверський Донець стала наближатися ворожа колона з 16 танків Т-72 та 2 бойових броньованих машин. Окупанти почали жорстокий обстріл гвардійських позицій. Гвардійцям вдалося три години стримувати наступ російсько-­окупаційних військ. Головний сержант Носенко при цьому здійснював координацію роботи вогневих засобів для відбиття атаки ворога й особисто організовував прикриття відходу наших військових.
 
За свою військову кар’єру Микола десятки разів був на волосину від смерті і щоразу його рятували або власний професіоналізм, або бойові побратими, або ж просто щасливий випадок. На жаль, одного дня ситуація склалася дійсно безвихідна.
 
Ранком 6 квітня на ВОПі в районі Рубіжного, за яке на той час точилися інтенсивні бої, група техніків безпілотних авіаційних комплексів приступила до ведення аеророзвідки. З метою виявлення прихованих ворожих позицій бійці запустили квадрокоптер, однак об 11:20 противник відкрив шквальний вогонь по операторах і збив сам апарат. За підрахунками техніків, коптер упав на територію Рубіжанського картонно-тарного комбінату на околиці міста. Знаючи, що через технічні проблеми на квадрокоптері міститься цінна інформація, яка не повинна потрапити в руки ворогу, головний сержант Носенко на його пошуки. На місці він виявив військову базу противника. Під час нерівного бою Микола по рації передав точні координати для нашої артилерії. На місці було знищено 50 окупантів та їхня техніка. Під час цієї операції Головний сержант Микола Носенко, на жаль, загинув.
 
За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі Указом Президента України №894/2022 від 27 грудня 2022 року головному сержанту Носенку Миколі Анатолійовичу присвоєно звання Героя України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно).
 
Пресслужба НГУ
Перейти до вмісту